Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3,5 hónaposnak tejpép? Adott...

3,5 hónaposnak tejpép? Adott valaki korábban, mint 4 hó?

Figyelt kérdés
Tápszertől nem lakik jól, bukja, túleszi magát de 1,5 óránként meg van veszve, olyan éhes. Egész éjjel alszik, este 8-reggel 7 között és nappal mintha nem tudná behozni a mennyiséget. Mit tanácsoltok, elkezdjük előbb a pépet?

2015. dec. 7. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
dehogy! beszélj az orvossal és váltsatok laktatóbb tápszerre
2015. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Másik tápszerre válts inkább!
2015. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

utolsó, te ostoba paraszt. ha tudná szoptatni, nyilván megtenné......

én is adtam már annyi idős korában a tejpépet, miért ne adhatnád? ez egy ajánlás, hogy 4 hós kortól, ezen a két héten nem múlik semmi.

2015. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg fogom kérdezni az orvosunkat is, de csak csütörtökön tudok vele, illetve a védőnővel beszélni. Előzőleg 4 hónaptól szóltak, hogy kezdjük el, de most korábban jöttek a gondok.


Nálunk az nehezíti az evést/adagot, hogy hatalmas súlyú, nagyon nagy baba és ehhez képest sokkal kisebb a gyomra, mint anno az ugyan ekkora idős ekkora méretű bátyjának volt.

Nem eszik meg csak 90-120ml között egyszerre, efelett bukja. Anyatejből sem evett sokat és attól ordított is egyfolytában, nem is volt neki elég sem a súlyához számolva, így lett tápszeres a végére teljesen és nem is az a kérdés, hogy anyatej, vagy tápszer, mert neki az anyatej nem volt jó - ezen túl is vagyunk már.

Itt most az a probléma, hogy a kezdő tápszerből kellene neki 12 óra alatt megenni a 9kg-hoz számolt adagját és ez lehetetlen így, de a nagyobb tápszerhez meg még picike.

Kapott korábban másfajta tápszert, de attól meg óránként lett éhes sajnos és cseréltünk a Milumilra, eddig jó is volt, de már nem elég neki láthatóan, azért gondoltam "tömősebb" tejpépre, akkor a bukást is jobban megfogná már.

Kivárhatja persze ezt a két hetet, csak amióta megnyugodott és jóllakik, azóta alszik éjjel egyre többet és kevés a nappal az evésre.


Aki meg jön az anyatejjel, az mondja meg majd azt is, hogy pumpáljak bele tápláló anyatejet 10 óra alatt 1400ml-t 6-8 evésre, ha a gyomra csak max. 120ml-t fogad be, de azt is kibukja :P

2015. dec. 7. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is adtam a lányomnak pont 3,5 hósan. Orvos "megengedte" itt van köszöni szépen egészséges 2 eves! ( anyatejet kapott 7 hos koráig de kevés volt neki )
2015. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
jól értem, 9 kilós a 3,5 hónapos baba? mondjuk így meg lehet nem jó ötlet egyébként sem a tejpép, hisz az hizlal is. csak magamat tudom ismételni, beszélj az orvossal, majd ő megmondja mit tegyél, ez azért egy komolyabb kérdés, a gyereked annál, hogy idegenek véleményére hallgass
2015. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nem 9kg, hanem 8,5kg és 72cm.

5,3kg-62cm volt születéskor (a bátyja szintén) és annak ellenére növekszik számára normális ütemben, hogy nem tudta eddig sem megenni a neki ajánlott adagot, de eddig elég volt, amit bírt - most meg éhes. Pont, hogy nem akarom tömni még jobban minden etetésre, azért a tejpépre gondoltam.

2015. dec. 7. 23:34
 8/13 A kérdező kommentje:

Olvasgatom a neten, többen is írták máshol is, hogy a kor az ajánlás. Megvárom a csütörtököt, megkérdezem az orvost is, hogy mi legyen. Az sem lenne jó, ha hízna, de ez sem jó így, hogy 1-1,5 óra múlva már kiabál, majd kapaszkodik tiszta erőből a kezembe és levegőt sem vesz. Úgy eszik napok óta, mintha csak vizet adtam volna neki előtte egy órával...

Mindenkinek ment a zöld kéz, köszi, hogy írtatok.

2015. dec. 8. 00:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, semmi baja nem lesz. lassan meg főzhetsz neki nagyon híg tejbegrízt tápszerből (4hós kortól mehet a glutén). legalább jóllakatja kicsit. :)


az előző hsz-em pedig egy olyan kommentre reagált, amit azóta töröltek. a stílusom kifogásolható, elnézést kérek. ölni tudtam volna, mikor fikszírozták, miért nem szoptatok... grr

2015. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tejpép helyett megpróbálnám lefekvéskor, ill. ebéd körül a tápszerbegrizt. A tejpép nagyon hizlaló. Ha nem segít éjjel álometetést is bevethetsz, persze nappal annyival kevesebb. Álmában nyugodtabban eszik és kevesebb jön vissza.

Bár amit írtál a bukásokról, lehet csendes reflux is. Akkor meg sűrítő (pl: Nutriton Nutrilon) is kell a tápiba (de ne a grizesbe). Az enyém 7 hetesen lett refluxos és egyáltalán nem volt sovány baba, viszont összevissza evett, egetverően sírt, savas volt a lehelete, félrenyelt, csuklott és más egyéb tünete is volt.


Megjegyzem, hogy védőnőtől, orvostól nemigen fogsz a refluxról és az álometetésről hallani.

2015. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!