Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptató anyukák, féléves kor...

Szoptató anyukák, féléves kor előtt elkezdtétek-e a kisbabátok hozzátáplálását?

Figyelt kérdés

És ha igen, mik voltak az első fogások és kb. mennyit adtatok nekik ezekből?

Hogyan viszonyult ez a szoptatáshoz? Adtatok neki pár falat pl. főtt krumplit és utána még cicire tettétek a babát, vagy hogy zajlik ez?



2016. jan. 15. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem

6 ónaposan kezdtem gyümölccsel, hó végén gluténbevezetés

7 hósan zöldség, főzelékek, hó végén színhús bele

kb 9 hósan tejtermék(nat.joghurt, sajt)

2016. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Nekem elég kevés volt a tejem, úgyhogy 4 hónaposan elkezdtem apránként...

Almapüré volt az első, eleinte csak pár kanálnyi. Kb. két hét telt el, mire egy fél (!) étkezést kiváltottunk (tehát a hozzátáplálás után még volt szopizás).

Alma, banán, barack, répa voltak az első próbálkozások.

Utána már tartottuk az "ajánlott" menetrendet mindenben.

Én nem érzékeltem változást a szoptatáshoz való viszonyában, teljesen más miatt változott, amikor 8 hónapos terhesen elkezdtem sportolni. Na akkor 1 hónap alatt leszokott a ciciről... (mondják, az izomláz miatt kellemetlenné válik a tej íze). Fokozatosan hagyta abba a szopizást, egy-egy étkezést kihagyva, de szerencsére addigra már mindent evett és ízlett neki (bár most lenne olyan jó evő, mint akkoriban volt! :) ).

2016. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvos javaslatára próbálkoztam, de folyamatosan kiköpte, sokáig maradt csak a szoptatás.
2016. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Mindhárom kizárólag anyatejes gyerekemet 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. Először almával kezdtük, kb. egy hónap alatt váltottunk ki teljesen egy étkezést. Első nap adtam egy-két kanál almalét, egy hétig folyamatosan növeltem a mennyiséget, aztán már annyit ettek, amennyit kértek, utána meg ettek rá tejet. A későbbiekben is kb. egy hónap alatt váltottunk ki egy étkezést, legutoljára a lefekvés előttit, amit mindhárman maguktól hagytak el 11 hónapos koruk körül.
2016. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Betöltött 6 hónapos kor utàn próbàlkoztam a kóstoltatással, de 7,5 hónapos koráig mindent kiköpött, csak az anyatej kellett a babàmnak.


Te miért akarod korábban elkezdeni a kiegészítő tàplálást?

2016. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem akarom én korábban elkezdeni, csak a gyermekorvos pedzegette meg a családunk egy-két tagja, de én is szeretném fél éves koráig kizárólag szoptatni, ha lesz elég tejem.
2016. jan. 15. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Első babánál 5,5 hónaposan kezdtem, másodiknál 6,5 hónaposan, mert ő 6 hónaposan influenzás volt, így akkor nem tudtam.
2016. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy pedzegeti a gyerekorvos meg az ismerősők is mind. De szerintem ne halgass rájuk én is hallgattam a sok kéretlen tanácsot és kritikát de szoptattam 6 hónapig nem hagytam magam ... Most 8 hós múlt jól haladunk eszik mindent ami a korának megfelelő nem tudom felsorolni elég sok minden a WHO táblázatát követem. Végül a nagyik is meg vannak nyugodva hogy eszik a gyerek . Csak szoptass 6 hóig nyugodtan :) :)
2016. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!