Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kezdtétek el anyateje...

Mikortól kezdtétek el anyatejes babátok hozzátáplálását és mivel? Mik voltak az első falatok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
5,5 hósan, mert már csak havi 200 gr körül hízott, a gyerekorvos tanácsára. alma-répa-krumpli-sütőtök-cékla. ez volt a sorrend,, mindent 3 napig kostolt. sajnos én elszúrtam mert nem csak egy-két kanálnyit adtam neki hanem ameddig kérte, ette. jó szorulása is lett, utána hetekig csak sütőtököt mertem adni, az volt az egyetlen ami nem fogta a hasát.
2015. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6 hósan és soha nem etettem volna hasraütésszerűen hogy még azt se tudjam mivel kezdjem...

mindennek utánanéztem már terhesen, miko rmennyivel kell emelni az adagot, meddig szabad csak egyfajtát adni, mik az allergének, mikor mivel miért kell várni, stb


[link]

2015. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos,pont nemrég kezdtük. anyatejjel kevert gabonapépet adtam neki, a la leche ligások javasolják így a kezdést. hát hihetetlen mennyire ízlett neki,nem adtam sokat nyilván csak így szopi előtt picit,de csak úgy falta,olyan mohón nyitotta a száját,és ahogy cuppogott .-) 25 ml tejjel kevertem fél-háromnegyed kanál 7 gabonás milumil gabonapépet.persze nem adtam oda egyből az egészet,első nap 2-3 kanál,2. 5-6,szóval fokozatosan,de simán befalt volna ki tudja mennyit :-) örülök,hogy eddig vártam,és ezzel kezdtem mert öröm így etetni,hogy látom mennyire szereti,és nem kell tukmálni sőt :-)
2015. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
3.5 hónaposan almával és barackkal.
2015. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mindenképp beszéld meg a védőnővel. Nem adhatsz neki akármit! Nekem nagyon szuper tapasztalt védőnőm van, és mindent betartok, amit mond, elvégre ezt ő tanulta.

Aki csak anyatejes, annak fél éves koráig csak anyatejet javasol, utána először tízórai vagy uzsonna időben reszelt alma leve, de csak 1-2 kiskanállal, hogy ismerkedjen vele. Pár nap után az üvegreszelőn lereszeled az almát, hogy pép legyen, és a mennyiséget folyamatosan növeled. A kislányom most 9 hónapos, még folyamatosan vezetek be nála ételeket, ahogy elő van írva. Ha gondolod, szívesen megosztom veled a tervet, amit a védőnőm adott.

2015. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! Persze először csak én is érdeklődöm még. mi még csak 3 hónaposak vagyunk. A mi védőnőnk is 6 hónapig csak az anyatejet ajánlja. (kivéve ha nem hízna de ez a veszély nem áll fenn :) nagyon szépen hízik.) Az almaleves kezdés tetszik, de a 3. válaszadó táblázata is jónak tűnik, de érdekel minden! Köszi
2015. márc. 13. 21:22
 7/8 A kérdező kommentje:
vagyis a második válasz táblázata.. Egyébként azért érdeklődöm ilyen korán hogy mire eljön az idő képbe legyek mindennel.
2015. márc. 13. 21:26
 8/8 anonim válasza:
jajj, még annyit, hogy pl eper málna és egyéb apró magvas gyümölcs tilos! neked pont nyáron lesz a hozzátáplálás, ezért figyelj oda.
2015. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!