Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy kezdtétek a gyümölcs/p...

Ti hogy kezdtétek a gyümölcs/pépek hozzátáplálását, szopizás előtt, vagy után? 5hónapos 8,4kg-os anya tejes baba anyukája

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg egyéb adat magatokról? Bocsi, nem bírtam szó nélkül.


Egy 3 gyerekes anyuka akinek a 2 nagyobb oviba, a pici meg épp alszik, nemrég ettünk ebédet, csirkepaprikás nokedlivel volt a menü.


És a válasz: én szopi előtt adtam nekik pár kanállal mindig az adott gyümölcsböl.

2015. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig vártam,akkor már előtte. Ha előbb kezdtem volna,inkább utána kínáltam volna.
2015. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor előtt sehogy! Utána 8-kor szopi, 10-kor kóstolás, kb. 2-3 teáskanál! Délben szopi! Másnap: reggel 8-kor szopi, 10-kor 5-6 teáskanál, amennyit elfogad! Elsőnek frissen általad facsart almalé! Bár ne haragudj meg és ne vedd sértésnek, de szerintem a 8,4kg kicsit sok egy 5 hónapos babának! Milyen sűrűn szoptatod? Bár tudom, hogy most le leszek pontozva, de szerintem egy kicsit túlsúlyos! Védőnő, doki nem szólt? Igen!, anyatejes babát is túl lehet táplálni, a súlya egy 8-9 hónapos baba súlyának felel meg!
2015. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) az utolsó kommentelehőz: nem haragszom, és nem sértődök meg egyáltalán:) a doktornőnk és a védőnönk is azt mondta, hogy anya tejes babánál ez nem számít túlsúlyosnak. Hál'Istennek a tejem nagyon jó minőségű, és zsíros, azért hízik ennyit, ami csak a cipelésénél jelent kissebb problémát!:) 4óránként etetem álltalában. Nekem ezért kell elkezdenem a gyümölcsöt előbb, meg a tejpépet is esténként, mert már fejlettebb a kisfiam, mint más 5hónapos gyerek, és ezért valószínűleg már igényli is, azt mondta a doktornőnk.
2015. jún. 3. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:

adj neki,de egyenlőre szoptatás után :-)

2es

2015. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, 3-as vagyok! Tényleg nem akarok kötözködni és örülök, hogy amúgy rendben vagytok, de minél nagyobb a súlya, annál nehezebben fordul. Félre ne érts, csak egy hónap múlva kell hasra fordulnia, de minél nagyobb a súlya, annál nehezebb lesz szegénynek az izmaival mozgatni a kis testét! Az én fiam, most lesz 10 hónapos, van étvágya, eszik rendesen, sőt! Ő most 9 kg és egy pici! Tényleg nem akarlak bántani, kérlek ne értsd félre!
2015. jún. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez nem igaz! az enyém olyan kis puffancs. 9 hónapos sincs,és jócskán túllépte a 10kg-ot. 4 hónapos kora előtt oda-vissza fordult. akkor volt 4 hónaposan 6800gramm,semmi köze ennek a súlyhoz.
2015. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ő is megfordult már, pont Anyák napján, majdnem egy hónapja már!

Nagyon sokat forog így is, ilyen kis "dagin" is, hasról-hátra és fordítva is!:)

Köszönöm a válaszokat!:)

2015. jún. 4. 19:57
 9/9 anonim ***** válasza:
A miénk anyatejes, 4,5 hónaposan kezdtem (volna) almával, de azt azóta is utálja. Szóval gyümölcsből semmit sem fogad el (egyedül az alma-banán kombót, semmi mást), viszont mindenféle zöldséget megeszik. Én szopizás előtt kezdtem, és az utolsó előtti étkezéssel. Aztán áttértünk az esti étkezésre, mert az éjszakát 2 hós kora óta átaludta és ha csak tejet adtam neki, akkor elkezdett 3-4szer kelni éjszaka (gondolom a tápértéke nem volt már megfelelő). Szóval kaja, utána fürdés, aztán szopi (megszokás vagy szomjoltás, erre még nem jöttem rá) és alvás.
2015. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!