Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Betartjátok, hogy egy héten...

Betartjátok, hogy egy héten csak egy új ételt vezettek be? Vagy hogy csináljátok egy új zöldség 1 új gyümölcs/hét? Ha nem ízlik neki valami akkor azt elhagyjátok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
2-3 naponta kapott valami újat az elején. 6-7 után nem figyeltem. Csak annyit, hogy ha újat kap, hogy reagál. De nem tököltem sokat. Csak az elején.
2016. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi még csak az alma és krumplinál tartunk, de 2-2 napig kapja ezeket felváltva. NEm tudtam eldönteni, hogy az almától, vagy a túlevéstől ment a hasa, így másnap krumplit kapott, jó volt, utánamegint, aztán visszatértünk az almához és nem megy a hasa.


Az elsővel csak kb. az alma-barack-cseresznye - krumpli-répa-s.tök ig kapott egyfélét és 2-3 napig, aztán ezek mellé vezettem be minden mást és 1-2 napig kapott csak egyformát.


Most én azt mondom, hogy annyira különbözőek a babák, hogy az ilyen egy hétig csak egyfélét a legnagyobb és legátlagosabb biztonságra van előírva. Ha a tiéd bírja (ahogy nekem az első fiamnak semmi gondja nem volt egy étellel sem sosem . a másodiknak meg az almától már volt(?)) akkor ahogy jó nektek, úg ycsináld. Nem kötelező az 1 hét és ha nem ízlik neki, akkor nem kötelező azt adni sem. (Pl. nem szerette a sárgarépát, be is fejeztük. Csak a levesből eszi meg tésztával levessel hússal kb. 1 éves kora óta. )

2016. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én betartottam, hogy legfeljebb 3-4 naponta kaptak csak újat. De nem adtam napokig ugyanazt, a már bevezetett ételeket variáltam egymással. Ha nem ízlett valami, azt elhagytam.
2016. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Én hetente adtam újat, ha nem ízlett neki hanyagoltam vagy olyanba kevertem, amiben megette.
2016. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, hetente egy új íz, de ez nem azt jelentette, hogy egy hétig csak azt kapta, hanem ami már bevált, azt kapta mellette. Ha nem ízlett valami, megpróbáltuk később vagy valami olyannal keverve, amit már sikerrel kapott előtte.

Nem rohantunk. Nem az a cél, hogy minél előbb megismerkedjen minden ízzel.

2016. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Betartottam. Ha sűrűn adom és esetleg később jön ki, hogy nem bírja, akkor nem tudtam volna, hogy mit nem bír.


Igen, ha nem szeretett volna valamit, természetes hogy nem kap egy ideig és pár hét után megpróbáltam volna. De szerencsém volt, mert a lánykámnak minden étel Bejött 😊.

2016. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Regáti ***** válasza:
Az új ételt én 3 napig adom utána jön a következő ha nincs tőle baja. Ha nem ízlik nem szabad eröltetni. Majd később vissza térni rá hátha akkor már ízlik neki!
2016. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!