Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Üveges bébietel vagy bolti...

Üveges bébietel vagy bolti zöldség gyümölcs?

Figyelt kérdés

Kislányom mióta hozzataplalom mindig boltban pontosabban az intersparban vásároltam gyümölcsöket zöldségeket és abból készítettem neki főzeléket gyümölcspuret.

Most viszont megijedtem, mert sok helyen olvasom hogy a bolti gyümölcs zöldség nem egészséges a babáknak mert a natriumot elvileg megkoti a vér és nem jutnak elég oxigénhez, meg a nitrit nitrát tartalom miatt sem ajánlott.

Viszont kislányom nem hajlandó semmi fele üveges ételt megenni csak amit én készítek.

Most mit csináljak? folytassam ahogy eddig? Ti akik nem tudjátok megtermelni a zöldségeket gyumiket hol vasaroltok? Sajnos zöldségeseket se nagyon ismerem a környéken, így abban sem vagyok biztosabb hogy onnan jobb terméket vennék.

Ki az aki ugyanúgy bolti zöldséget gyümölcsöt vásárol a babának?

Segítsetek légyszíves, most nagyon tanácstalan lettem. Babám 4 és fél hónapos, orvosi utasitasra három hosan el kellett kezdenünk a hozzataplalast. Amit eddig evett, alma, burgonya, repa, cékla, cukkini, brokkoli, banán amit nem tudtam venni gyumit frissen azt üvegeset eszik. Pl barack szilva körte

Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

-nem kell annyira parázni. Szzmillió esetből egyszer találnak valamit ami egy icsit határérték feletti, ebből nem kell általánosítani.

Vedd nyugodtan a zöldséget ahol jólesik

2015. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"a natriumot elvileg megkoti a vér és nem jutnak elég oxigénhez"

WTF

2015. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először azt írod, hogy ne hajlandó semmi üvegest megenni, utána meg azt, hogy amit nem tudsz frissen megvenni abból az üvegest eszi!!! Akkor mi a probléma? Miért kezdted ilyen korán a hozzátáplálást?
2015. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell túlparázni ezeket a dolgokat.
2015. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A natriumos dolgot én is csak olvastam, akár be is másolhatom.

Én ehhez nem értek.

Azokat a gyumiket eszi meg a boltit amit meg nem kapott frissen hazikent. De ha répát almát krumplit cukkinit stb adok neki nem eszi csak amit én csinálok, a boltit nem.

Azért kezdtük el mert a három hos statuszon majdnem 9kg volt és az orvos a baba egészsége érdekében sürgős hozzátaplalast kert. Azóta halisten rendeződött a súlya, és gyönyörű szépen eszik mindent amit főzök neki, csak amit írtam amiatt paraztam be, de erről a vér oxigén dologról sose hallottam ezelőtt.

2015. máj. 27. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor másold be, kíváncsi vagyok, mi lehet ez.
2015. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A SPAR-ban lehet sokszor kapni bio gyümölcsöt/zöldséget, azt vedd. A magas nátriumtartalom ugyanis a műtrágya miatt van, de azt bio termékeknél nem használhatnak.

Picit drágább a bio, de egy 4 hós baba nem eszik olyan sokat, hogy anyagi csődbe kerülnél tőle.

2015. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tegnap ahonnan néztem ezt a natriumos dolgot felhivtak a figyelmet h el lett írva nem natriumrol van szó hanem a nitrit nitrát. Ezekről én is tudtam, csak nekem is furcsa volt ez az írás

Köszönöm a segítséget megnyugodtam folytatom tovább a babám etetéset a megszokott módon, és nem fogok ezután mindentől parazni csak ez a kiiras mmegijesztett mert még én sem hallottam róla de akkor téves infó volt.

2015. máj. 28. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerinted az üveges gyümi mennyivel jobb???? Azt miből készitik? Frisset adj neki. Abba nincs semmi plussz!
2015. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!