Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg nem lehet pl a répát...

Tényleg nem lehet pl a répát fokozatosan adni alma mellé ha még csak az alma van bevezetve?

Figyelt kérdés
Bőven van időnk mert még csak 4 hónapos a babám, tápszeres, nagyon bukós ezért az orvos javasolta a hozzátáplálást. Védőnő azt mondta az ételeket egyesével vezessem be egy ideig és csak utána keverjem. Ez rendben is van csak hogy a fiam nagyon szívesen eszik. Ma kb 50 gramm után is szerintem addig szívesen evett volna amíg adok. Szívem szerint úgy vezetném be a répát, hogy egyre többet keverek az almájába, ez hülyeség lenne, árthatok vele?
2016. jan. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ilyen keverék lenne az alma-répa. Nem szokványos. De szerintem baja nem lesz tőle. Esetleg próbáld meg a krumplit, ahhoz lehet, hogy jobban passzol a répa.
2016. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
külön külön kóstoltass 3-4 napig mindent...a répa-alma kombót már csak azért sem javaslom, mert mindkettő borzasztóan hasfogó...főzz meg némi répát és pürésítsd le neki, imádják a gyerekek mert édes! Aztán külön a krumpli, és a sütőtök...aztán azt javaslom ha ezek meg vannak, akkor inkább a sütőtökkel keverj ezt azt, mert az székletlazító...de az alma-répa is jó csak akkor az almát is párold le, úgy is fog, de úgy kevésbé
2016. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bella169 ***** válasza:

Őssze nem érdemes az elején keverni mert ha nem izlik nem fogja megenni. Plusz elösször a natúr izeket jó ha megismeri.

Anyu azt mondta (védőnö) hogy úgy érdemes hogy mikor jön az új iz pl a répa akkor 1-2 kanál répa majd utánna az olyan ami már be van vezetve pl alma.

Összekeverni akkortól érdemes ha már 4-5 dolog be van vezetve. Almát barackkal meg krumplival szoktak keverni a répát inkább krumplival ajánlott.

2016. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erre nem is gondoltam, hogy az új íz után is kaphat almát. :)
2016. jan. 22. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hozzákevertem. Ha utána úgyis eszik almát akkor a gyomraban keveredik össze, akkor meg nem mindegy? :) Csak jó répát vegyél. Olyan íztelen valamiket árulnak hogy kikell fogni a jókat. Én bio-t veszek,az fini.
2016. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyósomék küldtek nyáron sokmindent nekünk fagyasztani, nekik van kert szóval ezzel nincs gond. Köszönöm neked is a választ!
2016. jan. 22. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!