Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mivel kezdte a hozzá...

Ki mivel kezdte a hozzá táplálást és mivel mennyi idősen? Főzeléket többen is ajánlottak de elöször is én gyümölcs deszertekkel merem hozzá táplálni és utána fokozatosan a többi

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

így van, nem lehet kész ételekkel kezdeni, mert a különféle ételeket egyesével kell kóstoltatni, hogy megtudd, bírja-e a baba, nem allergiás-e vagy nem okoz gondot. azon belül is pontosan meg van adva, hogy mivel lehet kezdeni, ami nem terheli az emésztő rendszerét.

alma, répa, barack, sütőtök, krumpli. ezekkel kezd kezdeni :)

általában az almával szokták, utána a barack, krumpli, sütőtök...

tölts le egy hozzátáplálási táblázatot, én a nestlét használtam. azok pontosan írják, hogy mit hányadik hónapban lehet bevezetni, előbb nem érdemes, mert megterheled a gyomrát és allergiás lehet később.

ha már kóstolt pár ízt, és nem okozott problémát, akkor azokat lehet keverni, sőt az aktuális új ízt is azokhoz lehet keverni. ezekre már kis túlzásokkal rá lehet fogni, hogy főzelék ;)

2015. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hasznos tanács volt és már töltjük is le :)
2015. dec. 27. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyerkőcöm 6 hónapos korában kezdtem, addig kizárólag anyatejes volt. Almával indítottam, azonban nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a következő, de én is letöltöttem egy táblázatot, ami ugyancsak hónapra lebontva részletezi, hogy milyen ütemben javasolt az ételek bevezetése. A védőnővel is átnéztünk, mielőtt belefogtam volna a hozzátáplálásba, és 1 éves korától szinte ugyanazt ette már, mint mi.
2015. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi most kezdtük a hozzátáplálást, 5,5 hónaposan, reszelt almával, plusz 1-2 kiskanálnyi milupa gabonapéppel (glutén bevezetés) most pár héttel később a délelőtti alma után délután almás krumplifőzelék most még csak pár kanálkával. Ezután fog jönni a répa krumpli :)
2015. dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!