Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdhetem alma-banán pürével...

Kezdhetem alma-banán pürével a bevezetést? Adott elsőkben valaki ilyet bébiételben? 4,5 hónapos

Figyelt kérdés

#bébiétel #bevezetés #almabanánpüré
2016. jan. 11. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én először mindig csak egyfélét adtam. Aztán kombináltam.
2016. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ketté, bár jó eséllyel a banán a problémás, ha valami baja lesz tőle, mert az allergén.

Az alma is fog, és a banán is erősen, szóval óvatosan a mennyiséggel is, nézd meg, hogy reagál.

Én az összes gyerekemnek almát próbáltam adni először, de egyiknek sem kellett, nagyon nem. :)

Mára mindegyik kedvenc gyümölcse (már nagyobbak, lassan 4 a legkisebb)

2016. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én friss zöldséggel - gyümölccsel kezdtem a hozzátáplálást. Utána már kapott fele arányban bébiételt is, de a leges legelején frisset adtam. És csak egy félét. Abból is 1-2 kanállal, és naponta növelve.

Banánt kb 6-7 hónaposan adtam először (sokak szerint 1 éves korban kellene leghamarabb).

2016. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha 4 hónapos kortól ajánlott bébiételben van a banán, akkor valószínűleg eltávolították belőle a pici kis magkezdeményeket, tehát nem allergizál, de ez csak feltételezés. Viszont én a helyedben reszelt alma levével aztán a húsával kezdeném a kóstoltatást, azt tényleg nem túl nehéz otthon elkészíteni. Aztán ha azt elfogadta a baba, mehet a bébiétel, akár ez a vegyes is.
2016. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Kulfoldon lakom, itt nem csinalnak akkora nagy hercehurcat a hozzataplalasbol mint otthon, es kesobb KEVESEBB az allergias gyerek.

Szinte mindent lehet adni 4-6 honapos kortol. Az alapokat mint alma , korte, banan, de ugyanugy epret es borsot is.

Otthon 50 eve semmi valtozas nincs a hozzataplalasban. haladni kellene a korral.

2016. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Otthon 50 eve semmi valtozas nincs a hozzataplalasban. haladni kellene a korral."


Azért ez nem igaz. Nézd meg pl a glutén, tojás, tej bevezetését manapság mikortól ajánlják.

Nem győzik hallgatni a mai anyák a szülőktől nagyszülőktől a "bezzeg a mi időnkben...mégis felnőttek" mondatocskát!

2016. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre két újat nem adnék, mert ha bármi gond van, nem tudod melyiktől.
2016. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5.!

Haladni kellene a korral? Miért miben más egy mai újszülött gyomra, mint egy ötven éve született újszülötté?

2016. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!