Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyiszer kaphat tejberizst...

Mennyiszer kaphat tejberizst egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 és fél hónapos babám és (mielőtt megköveznétek) védőnővel egyeztetve,szeretnék neki adni tejberizst, felesen. Nem beszéltük meg,hogy hányszor és mennyit,mert azt mondta először próbáljam ki,hogy megeszi-e. Nagyon ízlett neki,csak nem tudom,hogy napi 1x vagy esetleg de. és du. adhatnék-e neki,vagy hagyjak ki pár napot a 2 között? Nem tudom megkérdezni a védőnőnket, mert szabadságon van a héten és nem érem utol a telefonján, ezért írok ide.

Ja és nem igazán érdekelnek azok a kommentek,amik arról szólnak,hogy 1-2 éves kor alatt gyakorlatilag megölöm a gyerekem ha tejet adok neki!

Azokra lennék kíváncsi, akik adnak a babának rizst! Ha nem is tejben,csak vízben főttet,de mennyit és mennyiszer. Mikortól lehet emelni az adagot...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 5. 15:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Mára a hat hónaposaknak szánt bébiételben is van rizs, saját főzésút 7-8 hónapos kora körül adtam neki.


A tejes tiltást viszont én komolyan veszem, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni. Nem mondom, hogy megölöd a gyereked. Csak azt mondom, hogy tudom, hogy laktózérzékenynek lenni szar. És ha egy kis lehetőségem is van, hogy ettől megkíméljem a gyerekem, akkor megteszem. Amúgy a tejberizs helyett szerintem ezerszer jobb választás a vízbengríz, én mindig valami gyümölcspürével dobtam fel.

2016. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy szokásos egy kanál, két kanál, sok kanál bevezetés. Szerintem az elején elég kétnaponta, aztán majd látod, mennyire tudsz kreatív lenni. De hiába írom, hogy mi a rizst milyen gyakran ettük, mert a tej az, amit a gyereked nem tud megemészteni, annak az adagolása lenne a kérdés.
2016. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Tejet én sem adnék, de ettől most eltekintek.


Naponta hányszor adsz neki anyatejen/tápszeren kívül ételt? Mert ha 2-szer adsz, akkor ne mindkettő tejbegríz legyen. Ha 3-szor, szerintem akkor is sok, hogy 3-ból 2 tejbegríz. Mert akkor tk. egész nap ugyanazt eszi. Mondjuk egy 6,5 hónaposnál a 3 rendes étkezés is sok.


Megkérdezhetem, hogy mért kell pont tejbegríz? Hogy jobban hízzon?

2016. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
Ja elnéztem, tejberizst.
2016. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Úgy szoktuk, hogy reggel,délben és este tápszert kap. Csak olvastam,hogy ilyenkor már lehet neki adni rizst,ezért gondoltam a tejberizsre. Megkérdeztem a védőnőt,azt mondta, hogy ha nincs a családban tejérzékeny vagy valaki,aki allergiás valami tejtermékre,akkor ha kipróbálom és nem lesz baja,adhatom neki nyugodtan. Azért sima tejjel én sem akarom,ezért gondoltam,hogy fele víz fele tej. De akkor elég neki mondjuk 1 nap 1x uzsonnára?
2016. febr. 5. 17:22
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék minden nap. Ha már megkóstolta (1,2, sok kanàl), akkor egy héten max 2x. Mi is megunnánk minden nap ugyanazt enni.
2016. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Először csak fokozatosan, óvatosan.Hagyj ki két napot a két tejberizs között, és figyeld a babádat.Ha semmi szokatlant nem észlelsz, akkor két nap múlva adhatsz neki többet.

Amúgy a laktózérzékenység nem ettől alakul ki, hanem hiányzik a szervezetből egy enzim, de ennek semmi köze a korai tejiváshoz.Ma egyébként is divat lett laktózérzékenynek lenni.Régen nem adtak tejet?De!31 éves vagyok, az én korosztályom bőven kapott, mégsem "öltek" meg ezzel minket.

2016. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én is pont ugyanígy gondolom! Jó,én még csak 26 vagyok,de úgy gondolom,hogy az Anyukámnak meg az Apukámnak sem adtak tápszert, hanem frissen fejt kecsketejet,tehéntejet kaptak és semmi bajuk nincs! Ezért írtam, hogy nem érdekelnek az 'ezzel szinte megölöd a saját gyereked' kommentek! Mert már ilyet is kaptam! :) A párom,aki idősebb,mint én ő sem kapott tápszert,hanem Anyukája mesélte,hogy ő már a 4. hónaptól nem tudta szoptatni és házi tehén tejet kapott,kiforralva,felhígítva vízzel és szintén semmi baja,nem érzékeny semmire...

És lehet jönni azzal,hogy régen még nem volt tápszer ezért kénytelenek voltak megoldani valahogy(az aki nem tudott sehonnan anyatejhez jutni) de most már van és nem hiába tiltják annyira, de meg lehet nézni a régebbi generációt és a mostanit! Mindenki oda van a tápszertől, mégis mostanság van csak,hogy minden szarra allergiás minden kiskölyök! ... de mindegy, nem is akarok ebbe belemenni,mert ezt húzhatnánk még jövő hétig is! :D

2016. febr. 5. 18:15
 9/51 anonim ***** válasza:
10%

Igen.Az előbb olvastam, hogy a tejcukor jó hatással van a vastagbélben élő jó baktáriumokra, ezért igyekeznek tápszerbe beletenni.Nos, 1980-as kiadású orvosi könyv.Sőt, a laktózérzékenységet öröklött betegségként definiálja.Erről ennyit.

Nekem még apum mesélte anno, hogy 3 hónapos voltam, amikor megetetett szallonával, nagyanyám meg frászt kapott, én meg ordítottam, mert még kértem:)))

És láss csodát, egészséges nő vagyok, az öcsém meg egészséges férfi.

Kislányom már 6 éves, nagyon jó egészségnek örvend, náthán kívül még semmi baja nem volt.A parázóknak meg innen üzenem, húha, kapott tehéntej tartalmú italt/ételt 1 éves kora előtt.Most milyen felelőtlen is vagyok én.

Egyetértek maximálisan veled kérdező, csak mondom, fokozatosan add neki.

2016. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
30%

Ez kb. akkora marhaság, mint hogy terhesen ezt meg ezt ne egyél, mert mi lesz.Mi lenne?Semmi.

Én szoptattam a lányom, és nem kerültem a fűszeres ételeket, mégsem volt hasfájós.Tehát ez is olyan "divat" lett, mint a "hú nem adok neki 1 vagy 2 éves kor alatt" baromság.

Csak ha mondjuk 1,5 évesen kap egy iszonyú hasmenést a tejtől, anyuka arra nem is gondol, hogy nem volt ideje a gyereknek megszokni a tejet, mert az veszélyes.

2016. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!