Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor ehet tésztát a baba?

Mikor ehet tésztát a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hány hónaposan lehet tésztát adni a babának?

Az enyém 6 és fél hónapos. 7 hónapos koráig be kell nála vezetni a glutént. Akkor adhatok már neki egy kis tésztát? Ha igen,akkor gondolom még csak tojás nélkülit vagy nem?



2016. febr. 8. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En nem adtam ilyen korán. 8-9 hónapos korban kb.
2016. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha bevezetted a glutént, tojásnélküli tésztát nyugodtan adhatsz...én is adtam.
2016. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát háztartási kekszet már adok neki. És mennyi tésztát lehet neki vagy hogyan?
2016. febr. 8. 18:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha háztartási kekszet adsz, akkor akármilyen tésztát adhatsz.

És ha eddig még nem jöttél rá, akkor szólok, hogy már bevezetted a glutént. És a tojást is...


Nem olvastad el mi van a kekszre írva? Én csak egy évesen adtam, ahogy babapiskótát is. Addig csak Detki babakekszet, ami tojásmentes, és durumtésztát, ami szintén tojásmentes.

2016. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Képzeld el, hogy tojásmentes háztartási kekszet adtam neki. És bármily meglepő, tésztából is tojásmentes van itthon!
2016. febr. 9. 15:02
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha eddig még nem jöttél volna rá, akkor szólok, hogy nem azt kérdeztem, hogy mikor és hogyan vezessem be a glutént, hanem, hogy tésztát ehet-e. .... Csak szólok! :)
2016. febr. 9. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Valami itt nem tiszta.


A glutén a gabonában van, és nem a tojásban! Már rég eszi a glutént a gyermeked. Vagyis a tojásmentes kekszben is van.

2016. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,de a védőnőnk azt mondta, hogy a glutént a háztartási keksszel a legjobb bevezetni,kezdetben napi fél db,majd egyre több. Azt már kapta 6 hónapos kora után kicsivel. Most már gondoltam adok neki tésztát is,csak nem tudom, hogy készítsem el neki.
2016. febr. 9. 19:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak sok helyen írták, hogy ez nem lehet benne meg az, ezért olyat vettem, amiben nincs pl tojás.
2016. febr. 9. 19:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

nyugi teljesen jól csinálod. tej és tojásmentes keksz tökéletes a glutén bevezetésére, én is azzal vezettem be.


Tésztából én kb. 10-15 grammot adtam neki az ebédjéhez, tehát 10-15 gramm főtt durum tészta mondjuk paradicsommal és sajtal összeturmixolva...ezt így imdáta..na de a paradicsom még nálatok nem mehet ugye...de pl spenóttal is pürésítheted.

2016. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!