Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejitalt miért "szükséges"...

Tejitalt miért "szükséges" adni a gyerekeknek/babáknak? Ti adtatok egyáltalán? Tej helyett?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Az ad ilyesmit, akinek érzékeny a tejre a gyereke, vagy mondjuk allergiás rá egyik szülője és később ad csak tejet. Én lányom sose kapott szerencsére, anyatejről tehéntejre álltunk át.
2016. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Mi ezt adunk vacsora levezetésként a fiunknak. Egyrészt van benne sok vitamin, másrészt jobban telíti mint a sima tej, és nem kel éjjel enni, szereti is a fiunk. És kuponokkal, hitelkártya visszatérítéssel, egészségpénztári kártyára vásárolva még olcsóbb is mint a tej (ez már csak ráadás).
2016. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem kapott tejitalt. Egyszer kaptunk mintát, azt nem volt hajlandó meginni. Mondtam neki, hogy igaza van, én se innám meg ezt a vackot. :) 14 hónapos koráig szopott, utána fokozatosan bevezettük a tehén tejet. Azt se azért issza, mert szüksége van rá, ugyanis teljesen felesleges, de szereti. Általában reggelihez kapja. Vacsora 18-19 óra körül van, utána már nem igényel semmiféle táplálékot. Lefekvés előtt vizet iszik. Reggeli 8 körül van, amikor magától ébred. Most 21 hónapos.
2016. febr. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Én tej helyett ezt adom. Babáknak, gyerekeknek készül, 20-30 év kutatása an benne + az összes szükséges vitamin.

Amikor fogzásnál nem evett napokig, ezt akkor is szerette és egem is megnyugtatott, hogy nem egy üres fehérje és zsírtrutyit adok neki, amit tejnek neveznek még most is a gyártók, hanem olyat, amiben minden benne van.

Amúgy nem szükséges, miután már bármit ehet a kisgyere, lehet adni neki rengeteg mást is, amikben elég vitaminhoz jut, vagy multivitamint is, amikor valaki nekiáll pótolni, vagy nem foglalkozni az egésszel sokat.

Tényleg olcsóbb a tejnél még a Milumil, Milupa is, ha kuponozol, akciónál bevásárolsz. Az enyémeg szeretik is szerencsére.

2016. febr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Én tejitalt adok a kislányomnak. Bebát. Reggel és este is 2,5dl-t. Hogy miért? Te tejnek nevezed a mostani tejet amit a boltban megveszel? Mert én nem! Tele van vitaminnal,szereti. Nem mellesleg van,h a foga miatt nem akar szilärd ételt enni,ilyenkor megkinálom tejitallal. Azt befalja én meg nyugodt vagyok,h mégis evett azért valamit amibe jócskán van vitamin. Ha bolti tejet adnék,akár adhatnék sima vizet is. 14hós most. Majd szeretném bevezetni a tehén tejet,h pl a főzelékeket azzal adhassam. Jelenleg a tejitallal készítem. A védőnőm szerint 2éves korig ne adjam.
2016. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

én nem adok. tehén tejet iszik 1 éves kora óta (tej ellenes lepontozók kíméljenek, az én válaszom is válasz..)

3,5%-os Cserpest, vagy Bio tejet. De adok mellé neki tápszert is, a vitamin tartalma miatt, kb. egy fél adagot iszik abból meg naponta. Tejitalt én nem adok, amíg elfogadja igyon sima tejet, még kakaót se teszek bele, végül is így a legtermészetesebb. Biztos jó a tejitalok összetétele is de én mindig mindenből a frisset próbálom választani, nem hiszek a porokban.

2016. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

hogy a tej nem telít azzal vitatkoznék, legalább is az én lányom elég nagy étkű, de 1 éves kora óta nem kel éjjel enni, 2,5 decit betermel vacsorára és kész, alszik mint a bunda 11 órát..

a baba ebben a korban már nem éhségből kel, hanem megszokásból, vagy nem tud visszaaludni magától, vagy fogzik, de nem azért kel mert éhes...

2016. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
A fiunk ha sima tejet kap este, akkor felkel éjfél után! korgó! hassal, ha tejitalt kap, akkor alszik reggelig. Biztos megszokásból korog a hasa. Jaj úgy szeretem az ilyen nagy bölcsességeket, amit kinyilatkoztat egy-egy anyuka, és akkor az úgy van, a föld minden gyerekére igaz. Én nem mondom, hogy minden gyerek éhség miatt kel éjjel, de a saját gyerekemet már had ismerjem én, légyszíves.
2016. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Én tej helyett adom. Helyesebben a mindennapos fél liter tej helyett. Mert alkalmanként ihat tejet, kakaót a lányunk, illetve ételekben kap. Nem vagyok teljesen tej ellenes, de nekem az a véleményem, hogy napi rendszerességgel nagy mennyiségben nem lehet fogyasztani. És ez nem korfüggő, szerintem semmilyen életkorban nem kellene tejből minden nap nagy mennyiséget fogyasztani, mint ahogy más ételekből sem.

A tejitalt lehet adni minden nap, a lányunk igényli reggel-este, szereti nagyon, tele van vitaminnal, ásványi anyagokkal, a korának megfelelő összetételű, ezért adom. Kicsivel 1 éves kora után tértünk át a tápszerről erre, de gyakorlatilag ez ugyanolyan, mint a tápszer, csak nagyobb gyerekek igényeinek megfelelően készítik el.

2016. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megy a zöld kéz mindenkinek :) Abban segítenétek még, hogy meddig elég egy dobozzal, vagyis inkább kérdezem úgy, hogy kb egy dobozból (pl. a 600 grammos) hány deci jön ki?
2016. febr. 9. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!