Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy vezessem be a tejitalt,...

Hogy vezessem be a tejitalt, felvágottat. Ez utóbbiből van olyan egyáltalán amiben nincs tartósító, meg emulgálószer, meg ilyenek? és a tojást szükséges hetente adni? (15 hós)

Figyelt kérdés

tejitalból először megitattam vele 180 ml-t(milumil), másnap egésznapi hasmenés köszöntött be. nem adtam többé, csak a tápszert.

de egy gondozó mondta, fokozatosan kell, így ma(1 hónappal később) újra nekiálltam, adtam 45 ml vízhez 7,5 grammot(a milumil 180 vízhez 30 grammot ír, ezt leosztottam)

és hogyan tovább? ha nincs hasmenés, holnap is 7,5 gramm?és ezt meddig? mikor mennyivel emeljem?(azért vagyok ilyen "sziszifuszi"mert allergiás van a családban.)


valamint szinte mindenhol szembejön az, hogy felágottakkal reggeliztetik a gyereket. de ugyanakkor ki van köte, hogy:

"Két éves korig semmiképpen ne adjuk: tartósítószert, ízfokozót,mesterséges szinezéket, aromát, édesítőszert tartalmazó étel,felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír,velő, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők, csoki, chips, ropi"


én eddig nem találtam felvágottat ezek nélkül. melyik lenne az, mi a neve, hol kapható, ami adható kicsiknek?


és a tojásról azt olvastam heti egyszer adHATÓ. akkor nem javasolt hetente egyszer adni asszem a fehérje és jódtartalma nem olyan fontos?


2015. aug. 10. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a milumi tejitalától az enyém naponta 3-4x kakilt, pedig az elejétől milumil tápszert kapott gond nélkül.

Mi a hipp, a beba, a babylove junior 1 eseit használjuk a milumil helyett, egyikkel sincs hasonló gond.

A babylove inkább mintah szorulást csinálna.


A felvágottat én 8 hó körül bevezettem, lehet kapni nagyon magas hústartalmú virsliket gyerekeknek, illetve a lidl virslijében is jobb az összetétel.

Azon kívül borjúpárizsit kap és kapott már téliszalámit is összepépesítve és vajjal kikeverve.

Más felvágottat nem erőltetek, mi sem esszük. Inkább keverek neki ki mustáros tojáskrémet, körözöttet, padlizsánkrémeket stb.


Tojást én nem nézem, akkor kap, amikor eszembe jut, hogy azt együnk.

2015. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :)
2015. aug. 10. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan húsfélét akarsz adni, amiben nincs tartósítószer, akkor neked kell megfőznöd/sütnöd és szeletelned. Mi nem adunk felvágottat a gyereknek, mert mi sem eszünk, azt eszi, amit mi, virsliből finiminit, májkrémes szendvicskrémet is szoktam csinálni melegszendvicshez. Tejitalt nem adtam, ahhoz nem értek.
2015. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan felvágott, amiben ne lennének "extrák".

Süss ki csirkemellet, pulykamellet vagy esetleg sertést (azt annyira nem eszünk, nem tudom melyik része alkalmas ilyenre) és szeletekben add.

Felvágottat és egyéb feldolgozott hústerméket nem adok neki, ugyanennyi idős a lányom.

2015. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!