Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti készítetek otthon házilag...

Ti készítetek otthon házilag ilyen élelmiszereket főként a gyerekeknek vagy vásároljátok?

Figyelt kérdés
Kenyér, péksüti, édesség, rágcsi, joghurt, kefír, sajt, túró, májkrém, húskrém, tészta, aszalt gyümölcs. Valami mást készítetek még nekik esetleg? Aki igen, és van ezekre jól bevált receptje megosztaná?
2015. szept. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
a főételeket mindig főzöm, néha süteményt, kenyeret is sütök, de általában ezeketa boltban vesszük...zöldség krémeket szoktam még készíteni, meg zabkását, ilyesmit.
2015. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
kenyeret sütöm, pogácsát, kalácsot, kuglófot, lángost, pizzát szoktam. Ezekre egy halom receptem van, ha gondolod leírom priviben amelyik érdekel. Joghurtot és egyéb tejtermékeket készítek joghurtkészítő gépben ehhez csak tej+ oltó kell. Saját gyümivel imádják a gyerekek. Ebben a gépben lehetne aszalni is, de fölösleges mert a mazsolát is kiköpködik. Befőttet és lekvárt szoktam még házilag csinálni, dunsztolóban tartósítószer nélkül, mézzel cukor nélkül. Tésztát nem gyúrok, mert arra végképp nincs időm, de nokedlit szoktam csinálni meg csipdeltet.
2015. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
joghurtkészítő gép? egy hős vagy...hol lehet oltót venni? :)
2015. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kenyeret, kiflit, kakaós csigát sütöm, házikekszet, pogácsákat anyukám gyártja nekünk is. Én is főzök, rendelni gyakorlatilag egyáltalán nem szoktunk. Piacon vásárolok, megszokott kistermelőktől. Rágcsát nem nagyon szoktunk venni, max a dm-ben a bioszauruszt, de az is kb 2 zacskó/hó. Lekvárokat én is házilag készítem. Vacsorára nálunk is menők a mindenféle krémek, tonhal meg az avokádó főleg.
2015. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
neten rendelem a harmonetről vagy a házisajtkeszites.huról az oltót
2015. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Házi joghurt gép nélkül is készíthető, oltó sem kell hozzá.

Vegyél liter házi tehéntejet (akár automatából), forrald fel, hagyd 60 fokosra visszahűlni. Akkor keverj bele két kis poharas élőflórás joghurtot (coop-os is remek), töltsd egy nagyobb befőttesüvegbe, és jó alaposan csomagold be takarók közé. Kb 24 óra dunsztolás kell neki, a lényeg, hogy minél lassabban hűljön ki. A végén annyi a dolgod, hogy textilpelenkán átszűrőd, ami benne marad, igazi krémes állagú joghurt. Én mézzel és gyümölccsel szoktam feldobni.

Ugyanezzel az eljárással tejfölt is készíthetsz, csak akkor tejföllel kell oltanod. Ha pedig a kész tejfölt 24 óráig textilpelenkában csorgatod, a maradék mascarpone krémsajt lesz.


Krumplis kenyeret kenyérsütő gépben szoktam sütni, 3 órás, két dagasztós programon, a jól bevált recept:

300 ml víz

25 g margarin

1 egész tojás

150 g széttört, főtt burgonya

2 kismérő (kiskanál) só

1 kismérő (kiskanál) cukor

600 g finomliszt

30 g rétesliszt

7 g porélesztő

1 késhegynyi sikér (elhagyható)

1 késhegynyi aszkorbinsav


Kakaóscsiga:

1 dl langyos tejet összekeverek 1 ek. cukorral, 1 evőkanál liszttel, 5 dkg élesztővel, ezt hagyom felfutni.

Ha felfutott, mehet bele 60 dkg liszt, 2 tojássárgája, 2 ek olaj, pici só, 1 ek. cukor, 4 dl tej. Lehet, hogy plusz fél deci tejet felvesz még.

Ha ez megkelt, ujjnyi vastagra kell nyújtani (ne egyszerre az egészet), meglocsolni olvasztott margarinnal, megszórni kakaó és cukor elegyével, feltekerni, és ujjnyi karikákra vágni.

Bele a tepsibe, a tetejére kis margarint locsolni, amikor majdnem megsült, forró vaníliás tejjel meglocsolni.


Nagy kedvenc a tojáskrém:

5 tojás (főtt, darált, vagy villával tört)

1 evőkanál kefír

5 dkg margarin

1 fej apróra vágott hagyma

1 evőkanál mustár

1 mokkáskanál curry

1 púpozott mokkáskanál só

pici törött bors


Nasinak alma-chipset szoktam. Nagyon vékonyra karikákra vágom az almát, meleg, szeles helyen felfűzve ropogósra szárítom.

2015. szept. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!