Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Allergiás a gyerkőcöm a...

Allergiás a gyerkőcöm a tejre, milyen nasit adhatok neki?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam, sajna nem kaphat tejet, mert megy a hasa tőle és pöttyös is lesz, nah meg még ezer más tünet is jön mellé. Ilyenkor már más babák kapnak krémtúrót, pudingot satöbbi, de én nem tudom mit adhatnék neki ami finom is. Aki ilyen helyzetben van az mit szokott adni a gyerkőcének?
2016. febr. 13. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván ami nem tejes. Vagy valami műtejjel készült.
2016. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam, azért kérdeztem hogy van e valami finom amit mások adnak. Könnyebb lenne tippek alapján keresgélni.
2016. febr. 13. 11:12
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

BÁRMIT kaphat,ami nem tejes.

Külön jelölik a laktózmentes kajákat,sőt a laktózmentes tejet is!


[link]

2016. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Nàlunk bejöttek a laktózmentes cuccok. Krémtúró, joghurt, tej, túrórudi, stb. De nem mindegy, hogy tejfehérje vagy tejcukor érzékeny-e a gyerek.
2016. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

az én fiam pl. nem laktoz érzékeny, hanem tejfehérje allergiàs, amit majd idovel kino. de még most igy 2 évesen is tàpszert kell kapni. viszont turot, joghurtot, sajtokat ehet.

a fiadnak melyik van, tejcukor vagy tejfehérje érzékenysége?

2016. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat :) Tudom hogy vannak laktózmentes cuccok, engem konkrét tippek érdekel5ek volna hogy melyik az a termék amelyik finom, de asszem elkezdünk akkor vásárolgatni ilyeneket és majd kiderül melyik a jó :)
2016. febr. 13. 11:25
 7/18 A kérdező kommentje:
Fogalmamnincs, ezért gondoltam rá hogy kipróbálom a laktózmenteseket es megnézem lesz e gond velük. Jáunk gasztrora reflux miatt de eddig nem merült fel,hogy gond lenne a tejjel mert nem kapott ilyen dolgokat és a tápszerrel meg nincs gond,de ahogy adtam neki par falat túrót vagy egyéb más ilyen terméket rögtön hasmenése lett meg pöttyök, orrfolyás szóval most én próbálok kísérletezgetni mert gasztróra csak marciusban megyünk kontrollra.
2016. febr. 13. 11:29
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Egy évesen milyen nasit akarsz neki adni? Adj gyümölcsöt, zöldséget, kölesgolyót...
2016. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy h laktózérzékeny vagy tejfehérje allergiás.

ha semmi tej alaput nem ehet,akkor rizstejből pl. tejbegriz és hasonlo,vagy gesztenyerud(olyan mint a turorudi) a yojának van pudingja is ami tejmentes.

2016. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Milyen nasit akarok? Más gyerekek már ilyenkor ezerrel tolják be a túrórudit,pudingokat,túrókrémet. Az enyem meg csak a gyümölcsök. Persze tudom finomak, szereti is őket de ilyenkor nem igazán nagy választék van gyümölcsökben, teópusiakat meg azt mondta a védőnő hogy ennyi évesen még ne adjak neki. Mit ne mondjak,nem valami valtozatos most a gyerek étkezése.
2016. febr. 13. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!