Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Allergiás a gyerkőcöm a...

Allergiás a gyerkőcöm a tejre, milyen nasit adhatok neki?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam, sajna nem kaphat tejet, mert megy a hasa tőle és pöttyös is lesz, nah meg még ezer más tünet is jön mellé. Ilyenkor már más babák kapnak krémtúrót, pudingot satöbbi, de én nem tudom mit adhatnék neki ami finom is. Aki ilyen helyzetben van az mit szokott adni a gyerkőcének?
2016. febr. 13. 10:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat :) Persze gondoltam hogy nem mindegy melyik, de mivel meg 1 hónap míg gasztrora megyünk szóval gondoltam megpróbálok én rájönni hogy melyiktől lehet baja. Egyébkent is úgy giszem bar lehet nincs igazam hogy a gasztros doki is azt fogja mondani hogy próbálkozni kell melyikkel van gond és akkor mar mennyivel jobb ha eltudom neki mondani melyik termék az ami gondokat okoz.
2016. febr. 13. 12:31
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Aszaltgyumolcs , ( mazsola ), pufasztitt rizs, pufik, joghurt van otthon ks gondolom tejmentes.
2016. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Azzal csak jót teszel a gyereknek, ha nem adsz neki túrórudit, stb. Nem is értem minek kell ilyeneket adni egy évesnek??

Gasztóra pedig úgy kell menni, hogy előtte enni kell az allergént, mert nem fognak a vizsgálatok mutatni semmit...

2016. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Én nem azokról vennék példát, akik már 1 évesen túró rudival, pudinggal és hasonló cukros sz.rokkal tömik a gyereküket...

Gyümölcs (ilyenkor pl. alma, banán, narancs), kölesgolyó, buláta, gesztenye, rizstejből zabkása, ízesített puffasztott rizs...

2016. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

1 évesen egyáltalán csinálnak náluk valami vizsgálatot? Csak azert kérdezem mert azt olvastam min 2 évesnek kell lenniük hogy tudjanak velük kezdeni valamit. Tőlünk mindig csak azt szokták kérdezni hogy milyen a széklete, megvizsgálják a testét, megmérik a súlyát aztán ennyi. De mondjuk eddig nem is volt baj a székletével. Köszönöm a tippeket. Mivel foga sincs még ezért csak olyan dolgokat tudok neki adni amit nem kell nagyon rágcsálni és eltudja nyammogni.

Tudom hogy nincs feltetlen szükség krémtúrókra de rossz mikor megyünk más gyerekekhez,eszik előtte és ő is megy oda hogy neki is kell és enné. Gondoltam csak jó lenne neki is valami amit ehetne. Persze jó a kölesgolyó is, meg a gyümölcsök, de olyankor meg aztán pont hogy nem érdeklik csak az amit a másik gyerek is eszik :)

2016. febr. 13. 13:04
 16/18 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolónál a pont!

Egy csomó jó cuccot linkelt!

2016. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nah nem panaszkodásképp de a gyümölcsökre is oda kell figyelnünk mert refluxos és savasakat nem ehet,mert így is savlekötőt kap szóval sokminden kiesik így, meg mondom a védőnő szerint trópusi gyümölcsöket még ne kapjon mert kitudja milyen vegyszerekkel kezelik...

Néha irígylem azokat akik akármit adhatnak a gyereknek és semmi baja nincs tőlük és persze hogy nem jó tömni őket ilyen szirsz@rokkal, de mikor nézem a termékeket hogy ebben ez van ami nem jó, amabban az akkor elfilózom bakker mit ehet a gyerek. És persze azt mondják túlspílázom,nem kell erre úgy figyelni éa arra megyek haza hogy anyám krémessel tömi a gyereket ami után olyan hasmenése lesz hogy csak nah es persze en vagyok a hülye hogy odafigyelek ezekre a dolgokra, biztos azért ilyen a gyerek.

Mindenesetre a férjem érzékeny a tejre, megfájdul tőle a feje, kivéve a laktózmentest szóval megpróbálom manónál is most ezeket a termékeket. Köszi mindenkinek!

2016. febr. 13. 13:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! En alpro-s pudingot szoktam venni a fiamnak. Szoja alapu. Illetve a hippes rizskorongok almas, malnas azokban sincs tejszarmazek. Nalunk egyenlore ez a nasi. Tejfeherje allergia gyanuval. 1 honap dietan vagyunk. 16 hos. Szojatej van bananosban, vaniliasban. Abba tehetsz gyumolcsoket es jo kis turmix lesz belole. Gesztenyet is lehet. Sajnos dragak es nagyon figyelni kell, mert meg a feher kenyerben is van tejsavopor.
2016. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!