Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos kislányom nem...

6 hónapos kislányom nem igazán akar semmit kóstolgatni, nálatok mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba. Még nem volt egészen 6 hónapos, amikor alma levével aztán később almapürével kísérleteztem, de nem szereti. Egy-két kanállal ímmel-ámmal elcuppog belőle, de ennyi...
2015. dec. 27. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell szeretnie az almát, neki is van ízlése, adj neki mást, korának megfelelőt. lehet neki majd a kevésbé édes/savanykás zöldség fog ízleni vagy épp másfajta gyümölcs... adj neki anyatejjel pürésített krumplit vagy barackot
2015. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is pont így van, anyatejes, most 6 hónapos. 5 hónaposan kezdtem vele el kóstoltatni először almalevet, aztán almapürét, sült alma pürét, kipróbáltam a vaníliás és a banános tejpépet, meg még a sült sütőtököt is. Nem nyeli le, kitolja a nyelvével, játszik.

Én arra gondolok, hogy az evés technikáját nem tudja még (na meg nem is nagyon éhes, mert ha éhes lenne gondolom megenné), úgyhogy most már 6 napja csak sült alma pürével próbálkozok minden nap, de nem látom, hogy javulna a helyzet. Na mindegy, türelmes vagyok. :-)

Csak azt tudnám, hogy így hogy lesz a glutén bevezetve 7 hónapos kora előtt...

2015. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na ez az, a glutén! Vettem a Müllerben ilyen gabonapelyhet, ami elolvad és anno a nagyobbik lányomnál 6 hónaposan már simán be tudtam vezetni hogy belekevertem a gyümölcsbe. De így hiába keverem, ha nem eszi.

Almát próbáltam nyersen és párolva is, hátha úgy édesebb, de semmi. Sütőtököt se ette. Krumplit se. :-(

2015. dec. 27. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam is csak fintorgott mindenre sokáig. Az alma levét, reszelt almát azóta sem eszi, pedig már 21 hónapos. Először a milupa tejpep volt, amit hajlandó volt nagyobb mennyiségben elfogadni - nem csak 1-2 kanállal.

Kísérletezni kell, tényleg van ízlésük a babáknak is 😊

2015. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, ha gyarapodik a súlya várj még vele kicsit, talán egy hónap múlva megpróbálhatod. A fiam is később kezdte, egyáltalán nem akart megenni semmit sem, de azóta meg a töltött káposztán kívül mindent megeszik. Ugrásszerűen kezdett el érdeklődni az ételek iránt.

Igaz lassan már négy éves lesz, de emlékszem akkor én is aggódtam.

2015. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a kislányomat 6 hónapos korától minden nap kínálgattam az általatok is felsorolt ételekkel, de 7,5 hónapos koráig mindent kiköpött, mindentől öklendezett. (Ő is anyatejes baba, igény szerint van szoptatva.) Aztán 1 hét alatt eljutott a nulláról a napi 3× kiegészítő ételek fogyasztására. 1 éves koráig. Nàla a sláger a fagyasztott-kiolvasztott érett szilva és őszibarack volt, továbbá egy gabonatejjel főzött, érett banánnal vagy datolyával édesített zabkása, amit később őrölt lenmaggal, szezámmaggal, mandulával, chiamaggal, karobporral, fahéjjal és pár csepp (dió)olajjal is kiegészítettem. Főzelékeket is evett, főleg a paradicsomosan szerette. De egy éves kora utàn pàr hónapig szinte csak szopizott megint. Gyümölcsöket és a már leírt zabkását evett, azonban a zabkásán kívül pépeset soha többet nem fogadott el, a gyümölcsöket ő harapja, és rágja mióta kibújtak az első rágófogai.

Már 19 hónapos, de az anyatej még mindig a legfőbb táplálékának mondható. Szerencsére sosem volt még beteg és nem egy nyüzüge kislány. ;) Gluténtartalmú ételeket is eszik már és eddig semmi negatív tünetet nem tapasztaltam az ajánlottnál későbbi bevezetés miatt.

2015. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!