Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 14 hónapos gyerkőcnek hogy...

14 hónapos gyerkőcnek hogy tehetném változatossá a reggelit és a vacsorát?

Figyelt kérdés

Reggeli és vacsora "száraz" szokott lenni. Az ebédet már nem eszik meg vacsorára. Amit reggel, este szoktam adni az felvágotas zsömlebél, virslis zsömlebél, sajtos zsömlebél, kalács vajjal, tojásrántota zsömlebéllel, zsömlebél lecsóba mártogatva.

Szóval elég egyhangú.


2016. febr. 15. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre megmondom, hogy nem vagyok anya, de a kistesóm is 14 hónapos. Anyukám általában ezeket csinálja neki reggelire: joghurt piskótával, reszeltgyümölcs, tejbegríz, vajaskalács.

Vacsorára pedig valamivel szárazabbat. Pl.: kenyér lekvárral/sajttal/sárgarépapürével/stb.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni :)

2016. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

és tényleg :D

nekem nagyon hiányzik a felsorolásodból a zöldség! felvágottakhoz, sajtokhoz, virslihez mi mindig eszünk uborkát, paradicsomot, paprikát, retket, hagymát, stb.

és nálunk inkább a kenők mennek ha vacsira hideg van. májkrém, sajtkrém, padlizsánkrém, tojáskrém, kolbászkrém, halkrém, tepertőkrém... rengeteg van :)

saláták, pl. sajt, krumpli, tojás, francia, tavaszi... ha francia salit csinálok akkor mellé kaszinótojás, sonkatekercs. a gyereknek sima sajtkrémmel töltöm a sonkát :) és tényleg szinte mindenhez nyers zöldség! :)


ha nem ezek akkor jön a nutellás, lekváros, mézes kenyér/kifli, de ezeket azért 1 évesen még nem kapott :)

2016. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!