Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki milyen túrót és joghurtot...

Ki milyen túrót és joghurtot ad a 8 jónap körüli babájának?

Figyelt kérdés
Gondolom nem krémtúróval és gyümölcs joghurttal kell kezdeni a hozzátáplálást. :) A kérdésem az lenne hogy ki milyet és milyen formában ad a babájának? Köszi ha írtok! :)

2016. febr. 26. 06:26
 1/6 A kérdező kommentje:
(jónap)*hónap
2016. febr. 26. 06:29
 2/6 anonim ***** válasza:

1,5 eves de mai napig nem.evett bolti gyumolcsos joghurtot vagy kremturot....minek :) rengeteg a cukor benne.


szoval danonet vagy nadudvarit szoktam venni naturba (turobol ami.epp akcios mert azt nem nagyon szerette) fel pohar egyik nap masik fele masikap (persze elotte kanalankent vezesd be..) leturmixolom egy kortevel vagy egy babannal, almaval es kesz. imadja azota is.

2016. febr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a natúrt javaslom gyümivel. Akár fagyasztott gyümölcsöt is vehetsz, miután felenged, összeturmixolod és kész. Először csak kevéske joghurt kerüljön bele. Aztán ha nincs semmi gyanús reakció, lehet növelni az adagot minden alkalommal.
2016. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én natúr joghurtot adtam magában mindhárom gyereknek. Gyümölcsjoghurtot csak sokkal később kaptak, és akkor is úgy, hogy én tettem bele gyümölcsöt vagy a nagymama házi lekvárját. A legnagyobb már 6 éves, de még mindig szeretik a natúr joghurtot és kefirt, gyümölcsjoghurtot csak ritkán kapnak.
2016. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is natúr joghurtot adtam gyümölccsel. A Lidl-ben veszem. Egyszer olvastam egy élelmiszer tesztet, és ott volt, hogy a legjobbak a piacon a Lidl saját márkás tejtermékei.
2016. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Draki válasza:
44%

8 hónapos kor alatt egyáltalán nem javasolt sem joghurtot, sem túrót adni a picinek. A baba bélnyálkahártyája még nem zár rendesen, ennek megfelelően a bélflóra is más mint később. A hivatalos EU előirányzott javaslat joghurtra 10 hónapos kórtól ajánlott és a legtöbb tejtermékre egy pedig azt mondják, hogy évtől adható.


A privát álláspontom a következő:

A legjobb szívvel, minden esetben pro és prebiotikus joghurtot ajánlom. Az a legjobb, amit magad készítesz oltókultúrából. Abban tuti, hogy nincs cukor és más adalékanyag. A jótékony kultúrák pedig sokkal aktívabban támogatják az immunrendszert és veszik fel a harcot a kórokozókkal, mint a legtöbb bolti joghurt.

Ráadásul most már kapni olyan oltókultúrát, amiből nagyon egyszerű otthon elkészíteni. PRO-PRE néven fut, ami nekem a legszimpatikusabb. Ez nem összetévesztendő azzal mint amikor bolti joghurtot használod oltónak.


Ha még szoptatjátok a babát, akkor a legjobb, ha az anyuka fogyasztja ezt a joghurtot. A babának pedig 12 hónapos kórtól szoktam javasolni. Addigra már biztosan felkészült a pici szervezete arra, hogy ilyesmit fogyasszon.


A 8 hónapos szabály pedig egy viszonylag erős javaslat, ezt tartsátok be, addig ne adjatok tejterméket. (persze az anyatejen kívül)

2016. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!