Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdett túrót,...

Ki mikor kezdett túrót, joghurtot és egyéb tejterméket adni a babájának? Milyen mennyiségben, milyen sűrűn? Ha allergiás lenne milyen gyorsan jelentkeznek a tünetek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

10 hónaposan kezdtem joghurttal. Majd utána jött a sajt, túró és a tejföl. Minden nap 1 kanállal emeltem az adagot. 1 hét után pdig már normál mennyiséget adtam neki. Joghurtból minden nap megeszik egy felet gyümölccsel. Sajtot egy héten 1-2-szer kap a főzelékbe. Kb olyan mennyiséget, amennyi húst is tennék a főzelékbe. Túrót hetente 1-szer kap szintén gyümölccsel, kb úgy, hogy fele gyümölcs, fele túró. Tejfölt 11 hónapos korától használok, mert ekkortól kapja habarással a főzeléket.

Most 12 hónapos, de eddig egyik kajával sem volt gond.

2011. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan először túrót,egy kiskanállal gyömibe,majd másnap 2 kiskanállal és így tovább 8 napig!Nagyon féltem,mert ekcémás a lányom ,de nem lett baja tőle.Most kezdjük majd a joghurtot ,azt is hasonlóképp tervezem!
2011. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nyolc hónapos korától adtam neki babáknak készült joghurtot,nestlét,majd tíz hónapos kora után normál tejtermékeket.
2011. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától
2011. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától.
2011. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sajtot kb 2 hétbe egyszer 7 hónapos kortól, majd 8 hónapos kortól adtam vajas kenyeret, 9 hónapos kortól kap túrót,

tejfölt még nem adtam neki, joghurtot is csak megnyalattam vele. De lassan elkezdjük 10 hós.

2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem is jol jot. Koszonom.
2011. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha allegriás, érzékeny lehet a tejre, akor azt figyeld, nem lesz-e köhögős, nem lesznek-e kiütések a nyakán, karján pl.

Nekem egyik gyerekemnek köhögés a reakciója, azaz tartós tejes cucc fogyasztás után úgy viselkedik, mint aki megfázott, erős köhögéses rohamok, de száraz köhögés, nem jön semmi fel.

A másiknak az arca pöttyösödik ki, a harmadiknak meg a nyaka...

2011. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 hónapos korában kezdtem joghurttal. A túró először átcsapta, így azt szüneteltettem egy kicsit. Most már azzal sincs gond.

Joghurtot minden nap kap, mert reggel már nem issza meg a tápszert, és este sem sokat. (11 hónapos múlt)

2011. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!