Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 és fél hónapos a kisfiam,...

4 és fél hónapos a kisfiam, kb.2 hete kezdtük el a hozzátáplálást, de kb 1 hete székletproblémája van. Tudna valki segíteni, hogy min változtassak? Szívesen várom mások véleményét, tapasztalatait!

Figyelt kérdés

Kisfiam születése óta anyatejes, de mivel estére kezd kevesebb lenni neki a tej, elkezdtük a hozzátáplálást, amint betöltötte a 4 hónapot (a védőnő sem ellenezte). Először almával próbálkoztam, az annyira nem tetszett neki. Majd vettem neki tejberizspépet, amit szívesen fogadott. Kb 7-8 nap után megevett már majdnem egy teljes adagot. Lehet kicsit túletettem, mert két nap után sem volt széklete. Mikor végre sikerült neki, nem volt kemény, csak éppen picit szilárdabb, mint szokott. Azóta nem kap pépet, újra elkezdtem az almát, most már tetszik neki. Kb egy hete eszi, már kb 60 grammot eszik belőle (majdnem egy egészet). De azóta is csak kétnaponta kakil, sőt ma már a 3. nap lesz, hogy nincs kaki, csak nagyokat pukizik.(Előtte volt minden nap egy kicsi). Adhatok neki már valami mást, ami hashajtó hatású? Vagy lassítsak a tempón, és kapjon levesebb szilárd ételt, akkor is, ha nagyon kéri? (Az alma után meg a pép utan is még szopizott, és ivott is szépen babateát). Vagy ez csak átmeneti, míg hozzászokik az emésztése?

Valamint az új ízek bevezetését hogyan csináljam? Azt tudom, hogy első nap adjak neki 2-3 kanált az új ízből és szépen lassan növeljem az adagot, de utána szopizzon vagy kapjon olyan főzeléket, amit már ismer?

Köszönöm a válaszaitokat!

(Kíméljenek azok légyszives, akik csak annyit akarnak hozzáfűzni, hogy 6 hónapos koráig elég neki az anyatej! Köszönöm! )



2016. febr. 28. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szívesen evett a babám amikor bevezettem a sütőtököt az az 1-2 kanálka után adtam neki egy kis almát, az adagot nem növeltem tovább csak amennyit addig megevett. Majd tápszert is kapott.

Sütőtök őszibarack lazítja barackot bébiételben veszem. De ha nem kemény neki akkor nincs gond. Pukik meg azért vannak mert idő kell amíg hozzászokik. Ha viszont kellemetlenséget is okoznak akkor inkább hagyjad egy ideig az adott ételt. Babánként változó hogy fogadja az emésztőrendszere a pépet de általánosságban tényleg 6 hónaposan érik meg annyira, hogy nem okoz gondot. Én ezért nem váltottam ki még étkezést mert úgy tűnt kb 50 gramm felett néha okoz puffadást az étel most 5 hónapos.

2016. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
6 honapos korara erik meg az emesztorendszere a hozzataplalashoz.
2016. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha tetszik Neked a véleményem, ha nem, akkor is leírom, hogy ha egy 3-4 hónapos babának nem elég az anyatej, akkor sem ugranék neki rögtön a hozzátáplálásnak, hanem tápszerrel egészíteném ki, ugyanis a bélrendszerük még nem elég fejlett.
2016. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Én úgy gondolom, hogy minden baba más, és a kisfiamat nagyon érdekli, hogy mi mit eszünk, és olvastam a hozzátáplálásra való érettség jeleit, és úgy gondoltam, hogy érett rá. Ráadásul a védőnőnk is azt javasolta, hogyha nem elég a tej, akkor 4 hónapos kora után inkább kapjon főzeléket, mint tápszert. De így lehet, hogy várok még néhány hetet és kikérem a gyerekorvosunk véleményét is.

A harmadik válaszolótól pedig elnézést kérek, nem akartam "nem hasznos"-nak ítélni a válaszát, véletlen nyomtam rá telefonról.

2016. febr. 28. 19:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyenlőre én sem akartam kiváltani étkezést, mindig szopizott is utána. Egyébként a babám jókedvű, csak néha erölködik, de csak nagy pukik jönnek, utána újból elvan. Csak engem aggaszt, mert eddig minden nap volt, mégha kevés is.
2016. febr. 28. 19:24
 6/10 Regáti ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem mert volt hogy 10 napig sem volt széklete! Azóta napi 3-is valamikor! Sűrűbb mint az anyatejes de nem kemény, ilyenkor megváltozik! Én almapépel kezdtem 2.nap már annyit evett amennyit kért! Sorrend nálam 5 napig egyfajta, ha újat kap első nap max.50 ml,utána amit már evett ha kér! Alma,őszibarackpép(házi),szilva héj nélkül ,sütőtök,meggy,krumpli,cékla,sárgarépa,stb...
2016. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Regáti ***** válasza:
Az enyém most 7,5 hónapos és még mindig szopik utána fél órával vagy órával! És 200-240 ml-ket eszik meg gyümölcsből, főzelékből!és 1 nap 3- szor kap, reggel 8 gyümölcsöt,délben főzelék, 4-5 körül gyümölcsöt! Reggel 1 kekszet,délután rizs vagy tejpép a gyümölcsbe!
2016. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Lehet én is várok még egy kicsit. Nem gondoltam volna, hogy ennyire megfogja a székletét. A fiamnak sem kemény a kakija, csak éppen picit sűrűbb, mint az anyatejes. De lehet számára az is megterhelő. Remélem visszaáll a régi rend, ha nem kap mást megint, csak anyatejet.
2016. febr. 28. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem veletlen a 6 honap. Igy jelzi, hogy meg nincs keszen ra. Ne siess, ehet meg egesz eleteben!
2016. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevés a tejed, de a biológián ez nem változtat. A kisbaba emésztőrendszere 6 hónapos korára fejlődik ki annyira, hogy más táplálékot is meg tudjon emészteni az anyatejen kívül. Tehát marad a tápszer! A korán kezdett hozzátáplálás, amellett hogy ételallergiát, étel intollarenciát okozhat, székrekedést válthat ki és refluxos is lehet tőle a baba, a hasfájásról már nem is beszélek! Ilyenkor szokták azt mondani, biztos jön a foga! Vagy csak fáj a hasa, mert olyannal tömik, ami neki még nem való?
2016. márc. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!