Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Inkább tápszert vagy bébiételt...

Inkább tápszert vagy bébiételt adjak neki?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, nincs elég tejem. Babám hat hónapos, elkezdtem a hozzátáplálását a javasolt gyümölcsökkel és zöldségekkel.


Viszont nem tudom eldönteni, hogy tápszert kellene-e neki pótlásként adnom, vagy - ha igényelné, úgy látszik, tetszene neki - inkább bébiételt adjak neki pótlásként?


Nem tudom, a bébiétel egyáltalán tartalmaz-e annyi vitamint, nyomelemet, hasznos tápanyagot, mint a tápszerek? Fejlődése szempontjából melyik lenne a jobb?


Persze aha a bébiételt választanám, akkor sokkal gyorsabban történne meg az elválasztás, hiszen egyre nagyobb mennyiségeket eszik a baba, ráadásul tudtommal hat hónapos korban van egy növekedési ugrás is.



2016. márc. 17. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendes kajával pótolnám tápszer helyett, hisz már tud ilyeneket is enni, ha megvan az elegendő anyatej, akkor felesleges tápszert adni, 8 hónaposan meg jöhetnek a savanyított tejtermékek.
2016. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ekkora babának kell még a tejalapú étkezés. Ha nincs tejed, kell a tápi, hisz most kezded a hozzátáplálást, sok idő, mire egy étkezést ki tudsz váltani, majd utána a többit, fokozatosan, lassan. Ami nincs kiváltva, az még a tej, vagy táp. Tehát mindenféle képen kell a tápi, ha a tej nem elegendő. Amúgy is sok olyan vitamin, hasznos ásványi anyagok vannak benne, amik a hozzátáplálás elején nem pótolható azzal pár már megismertetett élelmiszerrel, ha nincs tej.
2016. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bella169 ***** válasza:

Napi minimum fél liter tej alapú táplálékra van szüksége. ( anyatej, tápszer késöbb a joghurt, tejpép is beszámitható)

Ha ugy érzed nincs meg a fél liter anyatej akkor tápszert adj inkább. Ha megvan akkor szép lassan adhatsz egyre több bébiételt.

Vagy egy köztes megoldás hogy reggel este tápszerrel pótolsz. Tizórai, ebédre és uzsira meg kanalassal.

2016. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem írják. Ha nincs meg a fél liter tej alapú táplálék anyatej által, akkor igen is kell a tápszer is, vagy esetleg tejpép, illetve ez mellé a hozzátáplálás, mint gyümölcs, zöldség.

Tehát nem elég csak a hozzátáplált étel. A tej alapú táplálékbevitelnek is meg kell lenni.

2016. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha csak csökkent,de elèg akkor adhatsz gabonapèpet gyümölccsel,zöldsèggel.Tápláló is ès megvan a vitamin is.
2016. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mitől "néz ki úgy", hogy nincs elég tejed?

lehet, pont a növekedési ugrás miatt csak kell kis idő, amíg a baba felszaporítja magának.


amíg van tejed, addig mindenképpen szoptass, jó a hozzátáplálás a cici kiegészítésének, de tápszert én csak akkor adnék, ha már valóban érezhetően (tehát pl veszít a súlyából) nem tud eleget szopni.

2016. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Valóban veszített a súlyából, igaz, nem sokat, és elég ingadozóan, mert aztán visszaállt a súlya, csak irtóra lelassult a súlynövekedése. Amint elkezdtem a kóstoltatást, hozzátáplálást, újra elkezdett jobban növekedni a súlya.


Csak nem tudom eldönteni, valóban éhes-s vagy sem, mert sokszor van, hogy mellre rakom, és olyankor bekapja cicit majd kiköpi és vigyorogva nézelődni kezd, majd többször játszik ilyesmit, viszont olyan is volt, hogy "verte" a cicimet, mintha nem jött volna belőle elegendő (vagy elég gyorsan?) a tej.


Majdnem 8 kilós baba egyébként.

2016. márc. 18. 08:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval én úgy vettem észre, hogy amikor tényleg éhes, akkor sír, vagy nagyon hangosan nyüszög és valóban érezhetően szívja a mellemet olyankor, jól hallhatóan kortyol, beindul a másik mellemben is a tejleadó reflex és abban is érzem, amiből épp szív.
2016. márc. 18. 08:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy nagyon jó étvágyú baba: sem az anyatejet (szoptatással vagy cumisüvegből adva), sem a cumisüvegből adott tápszert, sem a bébiételt vagy gyümölcslevet nem utasította el eddig, és úgy tűnik, a gyümölcspépek nagyon-nagyon ízlenek neki, ezért bátorkodtam mostanában többet adni neki ezekből (nem egyszerre sokat, hanem ha pl. láttam, hogy kérne még, akkor adtam neki ugyanannyit vagy feleannyit mint előtte).


Ó, és éjjel is eszik, van, hogy kétszer (mostanában), van, hogy egyszer. Volt már olyan is, hogy átaludta evés nélkül az éjszakát, de azt nagyon ritkán.


Amúgy ha egy-egy étkezést majd sikerül kiváltanom bébiétellel pl, akkor hogyan tudom fenntartani a tejtermelődést? Kezdjek el fejni vagy inkább próbáljam napközben sűrűbben mellre rakni a babát, hogy éjjelre tutira legyen elég tejem és ne kelljen tápszert kevergetnem (amit aztán lehet, meg sem iszik - volt már rá példa, hogy azt hittem, éhes maradt ciciztetés után, de a plusz tápszert már nem fogadta el).

2016. márc. 18. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!