Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem akart a babája...

Akinek nem akart a babája enni bébiételt, stb. , csak tápszert és anyatejet, hogyan sikerült mégis rászoktatni?

Figyelt kérdés
6hós a kisfiam,4hótól kóstolgattattam vele bébiételeket,kanállal,minden gond nélkül elfogadta.Ám kb. 1hónapja nem eszi azokat,főleg a zöldségeseket nem.Pedig most már jöhetne a husis is.Kétségbe vagyok esve,így hogyan fogunk "haladni"?
2013. jún. 3. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Ne bébiételt adj neki, hanem főzz te rendesen megfűszerezett főzelékeket.
2013. jún. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
főzzél Te neki, és fűszerezd óvatosan, tegyél bele csipet sót vagy csipet cukrot. Nem lesz tőle semmi baja!
2013. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is kínban vagyok ezzel, nekem 6 és fél hós, amit én csinálok neki, nem akarja nagyon megenni, pedig sztem tök fini. Nem is értem, már nem tudom mit csináljak, mert ugye a tápszer már nem elég neki. NÁlunk is inkább az édeset eszi meg, na de a zöldségek, ugye nem cukrosak, és azt is kéne ennie, a husis bébikajától öklenedezik, úgyhogy tulajdonképpen most nem voltam segítségedre a kérdéseben, csak én is hasonló cipőben járok, ne érezd úgy, hogy egyedül vagy. Majd csak javul a helyzet... :P
2013. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főztem is neki már,azzal u.ez a helyzet:(. Az a baj ezzel,h. 1évesen bölcsibe kell menjen,és addigra "rendesen" kell ennie.:'(
2013. jún. 3. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni azon kívül, hogy kínálgatod, vagy próbálkozol új ízekkel, hátha valami jobban tetszik neki. Egyébként 6 hónaposan még nagyon kicsi, van aki ilyenkor kezd kóstoltatni. Simán lehet, hogy pár hét és az lesz a kérdésed, hogy miért nem akar tápszert enni, csak kanalasat. Nagyon gyorsan változnak még ilyenkor a babák.

Sajnos nálunk nem történt változás. Már majdnem 10 hónapos és még mindig ez a helyzet, amit leírtál. Nálunk inkább a gyümölccsel van gond, van amikor 25-30 gr-ot eszik, de zöldségből is csak 70-80 gr-ot. Még kb. 80%-ban tápszert eszik és bármit próbáltam semmi nem használ. Minden nap kínálgatom minden félével, mást nem tudok tenni.

2013. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáltál már párolt zöldséget kézbe adni neki? Répát, karfiolt, brokkolit, krumplit? Virslit? (Van bio is.)
2013. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!