Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 15 hónapos...

Mit tegyek, hogy 15 hónapos kislányom végre egyen darabosat? Gyakorlatilag még mindig tápszeren él, megiszik cumisüvegből napi 1 l tápszert, plusz megeszik kanállal 100-200 ml bébiételt, de azt is csak a pépes állagút.

Figyelt kérdés
Eddig még semmi darabosat nem sikerült vele megetetni, pedig folyamatosan próbálkozom, a földön ülve eszem, hogy megkóstolhassa az ételemet, de csak belenyúl, szétkeni, szétdobálja, a szájába nem veszi. Anyukám egyszer próbált beletömni a szájába egy kis kenyérhéjat, hát hányás lett a vége. Ha valakinek volt hasonló problémája, kérlek írjon, mikor és hogyan oldódott meg.
2011. szept. 1. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
magától oldódott meg,de már 20 hónapos volt a fiam.addig minden nap kínlódtam,kínáltam neki a darabost,de nem sikerült.bár ő nem ivott ennyi tápszert.ennyi idősen reggel 2 deci tejital,délben pépesített kaja a miénkből,uzsonna krémtúró,puding vagy joghurt,vacsora szintén főtt kaja a miénkből.ő mondjuk a kekszet,kukit,ilyesmit elrágcsálta,de 20 hónaposan fogadta el a darabos főtt kaját.kenyeret is megette 1,5 éves korától,virslit,felvágottat,sajtot is,csak a főtt kaját nem
2011. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok,de ebből is látszik mennyire mások a gyerekek. Az én lányomnál pont fordítva volt,sehogy sem tudtam beletuszmákolni a pépes ételt. 4hónapos korától hozzátáplálunk,és kb 2hétig próbálkoztam nem sok sikerrel. Mindig rám fújta a kaját. Aztán ahogy hagytam benne darabokat egyből megette. 1éves korától mindenevő.
2011. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Előre is elnézést kérek, esküszöm nem bántani szeretnélek benneteket, az utólagos okoskodást én is utálom.

Nagyon bocsánatot kérek az off-tól is, csak azért írom ide, mert hátha van olyan, aki még tanulhat ebből.

Mert nem értem, hogy hogyan lehet, hogy rengeteg ilyen problémát olvasok és az anyukák mégsem tanulnak belőle.

Hiszen ez azért van, mert nagyon későn próbálkoztok a rendes kajával. Csak a táp, táp, táp.

Nekem és mindenki másnak akit így ismerek nincs semmi gondja, és 98%-ban azért, mert már 5 hónaposan be van vezetve a főtt étel. Persze fokról fokra, nem azonnal pörkölt vagy bableves. :)

A másik, hogy ha nem is tápot kap, akkor bébiételt. Az darabos? Mert én úgy tudom nem.

Persze amit főzök, az is sokáig turmixolva van, de óhatatlanul maradhatnak benne darabkák. Ráadásul erős a gyanúm, hogy nem feltétlenül a darabossal van gond, hanem az ízekkel, kanállal.

Ezeknél a babáknál is előfordul, hogy jobban, vagy rosszabbul esznek (fogzás, meleg, stb.), de nem ennyire kategorikusan.

Erre az esetre ugye tanácsot nem tudok adni, ezért még egyszer bocsánat. Esetleg a másik babádnál jobban fog menni. :)

2011. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk sajnos kezdettől fogva gond van az evéssel. Kezdődött azzal, hogy nem volt semmi tejem, 2 hétig próbálkoztam a szoptatással, de szegény kislányom épp csak éhen nem halt, 10%-ot lefogyott, és majdnem 4 hetes volt, amikor visszanyerte a születési súlyát. Sajnos azóta sem egy díjbirkozó, most 15 hónaposan 8,5 kg.

Folytatódott azzal, hogy amikor áttértünk a tápszerre, és végre rendes mennyiséget evett, nagyon elkezdett bukni. Emiatt orvosnál is voltunk többször, az ultrahangból megállapították, hogy refluxos, de nincs mit tenni, majd kinövi. A reflux miatt javasolták a minél korábbi hozzátáplálást, amit el is kezdtünk 4 hónaposan. De nem igazán haladtunk vele, legjobb időszakában, úgy 11 hónaposan, napi 4-szer evett kb. 80 ml-t, de nem tudtunk kiváltani egy étkezést sem, mert nem evett annyit, mindig kapott utána tápszert. Aztán visszafejlődött, valószínűleg azért is, mert a védőnő tanácsára kipróbáltuk, hogy napközben nem adunk neki tápszert, ezt 1-2 napig bírtuk, mert csak hisztizett, nem evett, és ezért nem is aludt. 1 éves kora körül volt egy hónap, amikor szó szerint csak tápszert evett, pedig minden nap próbálkoztam a pépekkel. Most megint lassú javulás figyelhető meg, napi 1-2-szer eszik 80-100-120 ml-t, tegnap egy egész üveggel megevett! Valóban bébiételeket adok neki, nem házit, mert nincs időm-energiám ezzel pepecselni, amikor úgyis olyan lutri, hogy épp hajlandó-e enni, és ha igen mennyit. Azért néha csinálok neki házi kosztot is, a sütőtököt és az őszibarackot nagyon szereti. Az biztos probléma, hogy hozzászokott a bébiételek nagyon sima állagához és egyen ízéhez.

Várom a további válaszokat!

2011. szept. 1. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, a 13.10-esre reagálnék. A mi időnkben már 6 hetesen elkezdték a hozzátáplálást, az öcsém mégsem volt hajlandó másfél éves koráig semmi darabosat megenni! Mivel akkor még nem volt üveges bébiétel, nem tudom, min élt, de anyu sokat meséli, mennyit szenvedtek vele. Aztán egyszer csak elfogadta.

Szóval a jelenség régen is fennált, csak nem volt kismamafórum. :)

2011. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13:01es vagyok. Az én lányom is hasonló helyzetben volt. 2hónapos koráig tudtam szoptatni,hiába volt tejem nem kellett neki,és csak fogyott. Születése után fél kgmal kevesebbel jöttünk haza. Ő is refluxos,és hasfájós volt. Spéci tápszert evett. Orvosi javaslatra 4hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Nekünk ez nagyon sokat segített. De a pépes kaja első perctől nem kellett neki. 10hónapos korától már majdnem csak azt ette amiket mi,ritkán főztem külön. 1évesen áttértünk a tejre,és mindent megeszik. Most 1,5éves nagylány.
2011. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztivan ***** válasza:
És ha nem lenne annyira központi kérdés az evés?A kisfiam sem akart darabosat enni(bár Ő fiatalabb volt,jóval)de én nem foglalkoztam vele.Kapott azt amit megevett.Ha ettem akkor sem ültem le mellé.Fönt az asztalon volt a tányér,így elkezdte érdekelni a dolog,hogy mit nem lát.Aztán rájöttem hogy az én villámmal bármilyen kaja jó.A saját kanalával nem eszi meg a darabost.Már egy éves és mindent eszik.Szerintem kicsit kellene csökkenteni a tápszert,hátha az éhség elmozditaná a holtpontról.Na,nem megvonni tőle csak 1-1 deci-vel kevesebbet adni neki.De sajnos itt most lehetek okos látatlanban,az igazi megoldást azt ti fogjátok tudni kitapasztalni.
2011. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok az off-oló. :)

Ezért írtam 98%-ot. Nagyon sajnálom, hogy refluxos a babátok! :( Biztos ezért utálják az evést is.

Az viszont eszembe jutott, hogy azt próbáltad, hogy kézzel csipegetsz neki? Akár vajas kenyeret? Vagy a főtt krumliból is kézzel adsz neki kis falatkákat?

Remélem lassan kinövi! (A refluxot is és, hogy darabosat nem kér.)

2011. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám 1 éves, de ugyanez van, mint nálatok, azzal a különbséggel, hogy ő mégcsak nem is refluxos, viszont nincs még foga... Én szoktam főzni is, meg bébiételt is adni, de mindent totál turmixolnom kell, mert ha van benne egy pici darab, már öklendezik, és hány! Egy ideig én is paráztam, hogy "húúú, lemaradunk a többiekhez képest", meg ilyenek, de inkább turmixolok, mint hogy félrenyeljen, és megfulladjon... Tudom, segíteni valszeg nem tudtam, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül...?! :)
2011. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

Valóban nem kellene központi kérdést csinálnom az evésből, csak mindig amiatt aggódtam, hogy rossz a súlyfejlődése, a 3-as percentilis görbére esik a súlya, de már megbékéltem vele, hogy valószínűleg mindig ilyen picike lesz. Amúgy nagyon formás, izmos, jó a mozgásfejlődése, 13,5 hónaposan kezdett járni, most már szinte szalad. És hála Istennek eddig még egyszer sem volt beteg.

A fogai amúgy már meglennének a harapáshoz, rágáshoz, kinn van az összes metszőfoga, alul két kisörlő, és felül is most jön kettő. De sajnos csak engem szokott harapni :(

Az biztos, hogy az én ételem, evőeszközöm jobban tetszik neki, egyszer a villámról le is nyelt néhány szem főtt rizst. Nagyon ügyesen fogja már a kanalat, ha akarja, maga is tud enni vele.

Sajnos a kezemből nem fogadja el az ételt. Azért szoktam leülni a földre egy viaszosvászon terítőre, mert ha az asztalnál eszem, felkéredzkedik az ölembe, aztán felmászik az asztalra, és mindent összeken, összeborogat.

Ő szerencsére nem fuldokol a darabos ételtől, csak kiköpi, vagy öklendezik tőle. Most azzal próbálkozom, hogy keverem a darabos és a sima bébiételt. Ma addig jutottunk, hogy nem köpött ki minden darabot, volt amit lenyelt, bár nem rágta meg.

Nem tudom, meddig tart a türelmi idő, hogy hajlandó legyen darabosat enni. Mondjuk 2 éves koráig? Aggódom, hogy nem használja a fogait, rágóizmait, mi lesz így a beszédfejlődéssel.

Azért kicsit megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával. Az idő remélhetőleg megoldja a dolgot. Azért ha még van valakinek ötlete, köszönettel várom.

2011. szept. 2. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!