Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mit ad (ott) inni 2 hónapos...

Ki mit ad (ott) inni 2 hónapos babájának a tejen kívül?

Figyelt kérdés
2016. márc. 19. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nincs rá szüksége.


[link]

2016. márc. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
en sem adtam a hozzataplalasig az anyatejes babamnak pedig a nagy melegben szuletett. Most az az ajanlas hogy nincs az anyatej mellett vizre szuksege meg bezavar csak a szoptatasba...
2016. márc. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bella169 ***** válasza:
75%

A lányom 7 hónapos. 1 hónapja keztük a hozzátàplálást. Még nem kapott anyatejen kivül mást inni.

Kanalas étel után is szopizik. Majd nyáron a melegben szeretném elkezdeni vízzel kínálni.

2016. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Augusztusban született a lányom A kórházban is adtak a babáknak vizet, és én is adtam neki itthon. Azóta is vizet iszik, és nem zavart be a szoptatásba szerencsére
2016. márc. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Áprilisi a fiam, a nagy melegben már ennyi idős volt. Olvastam a most divatos ajánlást, de én nem hiszem, hogy a gyereknek elég az anyatej és azt sem, hogy minden nyekkenésre mellre kell tenni. Aki megteszi, annak a babájának elképzelhető, hogy nincs külön folyadékra szüksége. Én vizet adtam neki nagy melegben, pohárból. Nem iszonyú mennyiségeket, csak hogy nyugodt legyek, hogy nem szárad ki.
2016. márc. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
A miénk tápszeres kezdettől (nem szoptathatok), és kap első naptól egy kis vizet naponta, a doktornőnk mondta, hogy akkor könnyebben fog kakálni, és tényleg!:)
2016. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Vízzel kínáltam de nem fogadta el. Az orvos azt mondta elég a tápszer neki, kakival nem volt gond így se, erőltetni amúgy sem tudom, 2 hónaposan még nem adtam teát bár később azt se fogadta el szóval mindegy is lett volna..
2016. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

semmit

anyatej mellé felesleges

2016. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ijesztő ez a sok "orvos azt mondta" válasz.

Ki az orvos? Az atyaúristen? Az anyai ösztönök és a saját gyerek életéért való felelősségvállalás hol marad?

Jó ha 50 éve divat ez az orvososdi. Szerintetek azelőtt kit kérdeztek ki minden kis apróságról?


Ha ezt a nők nem tudták volna maguktól, már rég kihalt volna az emberiség!


A gyerek ösztönösen tudja mi kell neki. Ha anyatejet kér, azt nem azért teszi mert akaratos, elkényeztetett, manipulálni próbál meg isten tudja miket gondolnak manapság, hanem egyszerűen azért mert ösztönösen tudja hogy mi jó neki!

Az anya is nem véletlenül érzi rosszul magát ha megtagadja a gyerektől a tejet azért mert az "orvos azt mondta".


Nem kell vizet sem adni a legnagyobb melegben sem, az anyatej mindenre jó. Amikor kéri, nem véletlenül kéri. Ha megnyugtatásért kéri az is teljesen jogos, hiszen nem olyan rég szakadt ki a tökéletes környezetből és még szoknia kell ezt az új helyzetet.


A víz egyébként is a történelem során (és sok helyen a világban máig) nagy fertőzésveszélyt jelentett, ezért akár évekig is inkább anyatejet kaptak a gyerekek víz helyett is.


Emellett az anya tejtermelése igényvezérelt, ha ilyen korán kevesebbet szopizik azért mert vízzel egészíted ki, azt kockáztatod hogy csökken a tejmennyiséged és akkor később már tényleg kelleni fog a hozzátáplálás. Egy ilyen apró kis vízzel itatás (meg időre szoptatás ami szintén elképzelhetetlen volt régen) okozza azt hogy ennyi nő nem tud szoptatni.

2016. márc. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!