Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól érdemes elkezdeni a...

Mikortól érdemes elkezdeni a hozzátáplálást és milyen étellel?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 10:44
 1/6 Bella169 ***** válasza:

anyatejeseknél 6 hós korban. tápszeresnél el lehet kezdeni 4 hósan a kóstoltatást, bár én akkor is várnék 6 hós korig.

almával kell kezdeni, majd jöhet a barack, a krumpli, a sárgarépa, a sütőtök és a fejessaláta.

Ezeket lehet az első hónapban adni (meg céklát, de az esetleges nitrát tartalom miatt én nem adtam)

3-4 naponta lehet egy új ízt bevezetni.

A tízórainál vagy uzsinál javasolt kezdeni.

Ha új ízt adsz akkor az elején adsz egy-két kanállal az újból, majd nyugodtan kaphat még abból amit már eddig bevezettél neki.

2016. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni. En 4.5 honapos koraban kezdtem (tapszeres baba), eloszor almalevel, majd almapep. Utana jott a tobbi kb. 4-5 naponta, sargarepa, krumpli, meggy, sutotok.
2016. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az ajánlások anyatejes babánál 6 hónaptól szólnak, tápszeresnél 3-4 hónap.

enyém anyatejes volt, de extra hasfájós, így orvossal konzultálva 3 hónaposan kezdtük.


gugli ezerféle hozzátáplálási táblázatot kiad, de csak hogy ne kelljen keresgélned a milyen étel kérdést:

alma, krumpli, sütőtök, sárgarépa, cékla, meggy, saláta, és barack.

ez kb az első kör... és ezek bevezetésével meg variálásával szerintem simán elvan 2-3 hónapig is a gyerek anélkül, hogy enne bármi mást.

2016. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tápszeres bukós baba elkezdtem 4 hósan de visszaköszönt az étel a pelusban és most kezdtem újra, 6 hónapos. Most már rendben van.
2016. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is anyatejes, nekünk azt mondta a Vedőnő, hogy a kóstoltatást már elkezdhetjük 5-5,5 hónapos korában, egy kis kanál alma, vagy annak a leve naponta, aztán egyre több. 6 hónapos volt amikor már megevett egy kisebb almát egyszerre, aztan adtunk neki barackot, banánt első körben.
2016. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos volt amikor elkezdtem. Vért izzadtam vele, 10 hónapos koráig alig alig evett. Csak pár kanallal fogadott el mindenbol. Állandóan csak cicizni akart. Kiderült hogy vashianyos, amikor kapott vasat, elkezdett enni.

Barátnőm lánya ugyanígy nem evett , de ő nem lett vashianyos.

Másik baratnomé tapszeres volt, ő is kivarta a 6 hónapos kort. Neki is nagyon nehezen fogadta el az új ízeket

Összegezve én úgy láttam , hogy ha későn kezded el , akkor már nehezebb lehet. Legalább kostoltatni érdemes már 4-5 hónapos kortól.

2016. márc. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!