Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kezdtetek borsot...

Mikortól kezdtetek borsot használni kisgyerekeknél?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a borsot, de semmit sem borsozok, mert mindenből közösen eszünk, 20 hónapos a lányom. Egyébként neki nincs baja tőle, előfordult már hogy a nagyinál borsos dologból evett, és ízlett neki de legalább is nem tolta el, nem fájt utána a pocakja sem. Elkezdhetem most már finoman borsozni az ételeket szerintetek?
2016. márc. 23. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kortól már mindent evett és úgy, ahogy mi szoktuk. Füszereket is ugyanúgy használtam, de mi eleve semmit nem szoktunk túlfüszerezni és kimondottan eröset sem szeretünk.
2016. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem használok borsot, mert egyik gyerek sem szereti. Mi is megvagyunk nélküle.

7, 13 és 16 évesek.

2016. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen elkezdheted, de azért ne rakj bele túl sokat, nem kell neki még erős fűszeres ételeket ennie.
2016. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bors az egyetlen olyan fűszer, ami az emésztőrendszernek nem tesz jót, ergo csakis élvezeti értéke van. Hogy valakinek szétszedi a bélését, vagy sem, egyéni érzékenység kérdése.

A gyereknek én nem adok borsot, ami olyan kaja, azt mi felnőttek a tányéron utánborsozzuk.

Sóból is kevesebbet használok, aztán azt is lehet pótolni tányéron. De az Erős Pistát is szeretjük, mégse főzöm bele az ételbe, ha a gyerek is kap belőle. Ilyenkor is utólag, tányéron keverjük hozzá.

2016. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Zöldfűszerek viszont nem ártanak, tehát bazsalikom, petrezselyem, stb szinte korlátlan mennyiségben mehet az ételbe, ha olyan. A szerecsendió az egyetlen, amivel csínján kell bánni, mert felpörgeti a szívet - de ez is inkább arra érzékenyeknél fontos.
2016. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Kb egy éves korától mindent eszik velünk eszik.

Nem fűszerezek túl semmit, de bizonyos ételeket el nem tudok képzelni só, bors nélkül. (Le lehet pontozni)

2016. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan 10 hónap körül csináltam vadast, azt már borssal, de 1 éves kora után csak a sóra figyeltem már - után sóztam jobban csak. 1,5 év körül már nem nagyon figyeltem külön az ételeire, csak hogy változatos legyen és napi 1-2x gyümölcs, ebéd zöldséges és heti 4-5x hús max. de fűszerezve, mint a miénket.
2016. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* az enyémek imádják a csípőset, a hegyes erőset is benyomják meg a csípős savanyúságból is a paprikát igaz, huhogva, de nem adják fel, kérik a következőt. Ez is b. 1,5 évesen kezdték el, szeretik, viccesek.
2016. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze olyanokhoz szól a kérdés akik fogyasztanak borsot...akik nem azoknak nyilván érthetetlen hogy miért akarok használni az ételekbe :) a családomban egyébként mindenki erős paprika és borsfüggő, nénikém 101! éves, emésztése köszöni rendben, az én mamám 90, az ő emésztése is köszöni rendben :)
2016. márc. 23. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!