Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Etetésprobléma babáknál?

Etetésprobléma babáknál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos.Anyatejet kapott egy hónappal ezelőttig.Akkor megjött a szülés utáni első mentsruációm és drasztikusan visszaesett a tej mennyisége.Természetesen mindent megtettem-teszek hogy újra elég legyen de jelenleg épphogy elegendő és csak 3-4 óra alatt termelődik annyi hogy a kicsim ehessen.Mindkét mellből mindig.Konzultáltam szoptatási tanácsadóval,megteszem amit javasol.Védőnő és gyermekorvos pótlást javasolt egy időre.El is kezdtük volna de kihányta a tápszert.Jött egy másik aztán újabb és újabb.Próbáltuk Sinlaccal az eredmény ugyanaz.Kivizsgáltattam a babámat de semmi baja.Igy a gyermekorvos javaslatára elkezdtem a hozzátáplálást.Mostanra a tizórait kiváltottam kekszes gyümölccsel(óvatosan a glutén bevezetése is egyidőben volt).Mostanra kialakult a nappali evés.De az este és éjszaka gond továbbra is.Fürdés után szoptatok,de kevés a tejem.Alig 2 órára elég aztán kel enni és igy tovább.Tejem ennyi idő alatt alig van.Szépen elalszik szopi után de ez nagyon kimeritő.Most adta azt az ötletet az orvos hogy van piciknek is vacsorára kása.Ezt adjam fürdés előtt egy órával aztán a szokásos menet.Csakhogy nem hajlandó megenni.Kitolja a nyelvével,összerázkódik,az újabb próbálkozásnál sir.Ugyanez a helyzet a pizsama hamival is.Cumisüveget eleve sosem fogadott el sem cumit.Kitolja a nyelvével,fintorog.A tizórainál kap vizet pohárból.Próbáltam a tápszert a pizsamahamit is pohárból de úgyis kihányta.Valami ötlet lenne hogy ezt a kását mivel kináljam neki?

Nem kérem hogy akik csak elitélni meg okoskodni tudnak kiméljenek,úgyis hiába.Köszi


2016. ápr. 1. 11:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy jan.29-től március 28-ig 70 dekát hizott de ennek szerintünk(doki,védőnő) nagy része a mensim előtt hizott.
2016. ápr. 1. 11:07
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben este szopi előtt valami olyasmit adnék neki, amit nappal megeszik. Az ilyen esti vacsora ételek gondolom tovább kitartanak, de a semminél az is jobb.

Ha szereti a gyümölcsöt, akkor abba is lehet Sinlacot tenni.

2016. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre még nem gondoltam.Etessem este is gyümölccsel?Mondjuk imádja.Az alma a kedvence de az meg fogja a székletet.Ha esetleg keverném sütőtökkel?Köszi a tippet,majd rákérdezek a gyerekorvosnál.Viszont erről az jutott eszembe hogy mi van a kásába keverek gyümölcsöt?
2016. ápr. 1. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán keverhetsz. :)
2016. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az este megtörtént.Jóízűen megette.Utána fürdés szopi alvás.Ez volt nyolckor...És láss csodát,11-kor és 3-kor ugyanúgy kelt enni...Lassan feladom.
2016. ápr. 2. 09:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mégsem éhség miatt ébred... Én régebben olvastam a suttogós könyvet, (aztán nem tartottam be mindent, amit ír) abban volt egy olyan rész, hogy vannak babák, akik megszokásból ébrednek bizonyos időpontokban. Ha mindig ugyanabban az időpontban kel, nagyon pontosan, akkor - a könyv szerint - ez a helyzet. Az is lehet, hogy először tényleg éhes volt, de már megszokta, hogy olyankor felkel. A suttogós könyv erre azt írja megoldásnak, hogy mielőtt ébredni szokott, azelőtt egy órával ébreszd meg egy kicsit, 1-2 alkalommal, és így kizökken. Aztán persze nem biztos, hogy ez a gond, döntsd el, hogy kipróbálod-e...
2016. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom ma éjjel..Hátha.:)
2016. ápr. 4. 09:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd azért írd meg, hogy mi lett, kíváncsi vagyok...
2016. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Magától alakult a dolog.Tegnap sétakor elaludt de csak fél órára.Utána itthon már nem akart aludni az istennek sem.Igy délután fél 4-től ébren volt.A fürdés fél 8-kor van kb 8-kor fekszik szopival.Na ez átalakult.Hétre teljesen kész volt,épphogy a vacsit belelapátoltam gyors pocsolás.Negyed nyolcra már aludt.Fél 10-kor kezdett nyafizni de sikerült szopi nélkűl visszaaltatnom 2 perc alatt.Utána fél 12-kor kelt,akkor már nem hagyta magát,megszoptattam.Aztán hajnali 3-kor arra ébredtem hogy magyaráz az ágyában.Jókedvűen.Forgolódott,dudogott.Nem mentem oda,lámpát se kapcsoltam.Jó fél órát elvolt aztán elaludt.Ugyanez 5 után de akkor csak pár percre.Végül fél 7-kor keltünk de akkor már szopi is volt.Mindent összevetve fél 12 és reggel fél 7 között nem evett...Bár aludni sem hagyott:))))
2016. ápr. 5. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!