Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos a babám 3 napja kap...

5 hónapos a babám 3 napja kap almának a levét. Még csak kóstoltatom vele. Egyébként anyatejes, semmi mást nem kapott még ezen a pár kiskanál lén kívül. A kérdésem: lehet, hogy nem tud kakilni tőle?

Figyelt kérdés
Iszonyat hangosan erőlködik, teljesen belevörösödik, meghőméröztem akkor sikerült csak szegénykémnek kakilnia. Ha az alma miatt van mit tudok csinálni? A pépes dolgokat még nem eszi, mit adjak neki, aminek van leve és már eheti? Első gyerek így nagyon tanácstalan vagyok, a védőnő meg olyan amilyen..... :(

#5 hónapos #Hozzàtáplálás #székrekedés babáknál
2014. okt. 15. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várj még egy hónapot a hozzátáplálással. Később pépesítsd az almát, és tegyél rá pár csepp citromot, így nem fogja meg a hasát a babának.
2014. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor lehet az alma miatt a székrekedés?
2014. okt. 15. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmire citromot, citrusokat egy éves kor körül vezetünk be!

Elvileg megfoghatja az almalé is a pocakját. Válts át baracklére, az nem hasfogó hatású.

Később érdemes előbb megpárolni kicsit az almát, úgy édesebb és nem is lesz annyira hasfogó. Későbbiekben majd a répára is érdemes odafigyelni, mert az is hasfogó.

2014. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A citrom allergizálhat. Adhatsz neki öszibarackot vagy sütőtököt első ételnek, nem baj ha rögtön pürét kap, csak előszőr csak egy kávéskanálnyit adj.
2014. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már az őszibarackot pürésen, de nem tudta lenyelni öklendezett tőle, a pürés dolgok szerintem még korai neki. köszönöm a segítséget a párolást megpróbálom majd.
2014. okt. 15. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:

a püréket apró mokkáskanállal kell kezdeni

én kipróbáltam tudok e nyelni rágás nélkül..hát nem könnyű nekem sem.. kicsi falatot szépen lassan le tud nyeldesni

2014. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2hós a babám és ha csuklik azt mondta a doki nyugodtan adhatok neki citromlevét pár cseppet. Szóval szerintem az a párcsepp nem árt neki. Az én fiacskám szinte minden nap csuklik.A.
2014. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!