Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kapott a gyerek először...

Mikor kapott a gyerek először kólát?

Figyelt kérdés

az imént megjelent kólás kérdés miatt gondolkodtam el rajta.

Kisfiam talán eddig 1-2x belekóstolhatott fél kortyot, de nemrég a születésnapomkor annyira könyörögtek az unokatesóval, hogy engedtem neki, töltöttem kb 1-1 decit a gyerekeknek. enyém 5 éves, unokatesó 7.


Én mélg mindig korainak tartom, bár másfajta cukros, szénsavas üdítőket iszik (narancs, citrom, tonik, szőlő, stb), igaz, mindig csak akkor van otthon ilyesmi, ha vedégeket várunk, tehát mittudomén 1-2havonta 1x.


2016. ápr. 1. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit nyugodtan ihatnak, csak ne legyen napi rendszerességű. Tudod, minél jobban tiltanád, annál kívánatosabb lenne. Egy baráti családban a gyerekek teljesen tiltva voltak a kólától. Tabu volt. Aztán egyszer elmentünk egy közös nyaralásra, az egyik család a közös hűtőben kólát is tartott, és azok a gyerekek, akiknek tiltva volt, titokban rájártak.
2016. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

7 éves fiam nem issza meg, mint ahogy semmi szénsavasat sem.

A 12 és 16 évesek is csak havonta, kéthavonta isznak egy-egy pohárral.


Iskolás koruk körül ittak először.

2016. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
# 1 vagyok és kiegészítem: a másik véglet az én lányom. Neki nem lenne tilos, volt, hogy kifejezetten rá akartam beszélni, hogy igyon egy kis kólát (hányingerre), de kézzel-lábbal tiltakozik ellene. Ő még a szagától is undorodik.
2016. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kicsit olyan érzésem volt, mintha kávét itatnék a gyerekkel. bár múltkor addig nyúzott, hogy azt is hagytam megkóstolni neki, még cukor nélkül ("dugd bele az ujjadat és nyald le"), így már többé nem volt kívánatos, mert hogy nagyon rossz. de ugye a kóla az nem az. illatos is, édes is...

(furcsa, de azon soha nem akadtam fent, ha a sörbe, sörhabba akart belenyalni a gyerek... talán mert emlékszem, hogy azt mi is csináltuk. viszont akkoriban kóla még nem nagyon volt)

2016. ápr. 1. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4: azért nem összehasonlítható a kávéval, hiszen nagyon sok ételnek, italnak van koffeintartalma. Például a csokinak és a kakaónak is, azt meg nagyon sok gyerek fogyaszt. A lényeg a MÉRTÉK.

És igen, mi is belenyalhattunk a sörhabba, sőt, nekem kis pálinkás pohárba töltöttek is egy kortnyi sört gyerekkoromban, amikor a felnőttek ittak a környezetemben (nem sűrűn). Valószínűleg azért, mert tudták, hogy ha tilos lenne, akkor izgalmasabb, kívánatosabb lenne. Így viszont megkaptam az "adagom" és ennyivel le volt tudva, nem érdekelt tovább.

2016. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk zéró kóla volt, a két és fél évesem belekortyolt felbontás után (jó erős szénsavas volt), és megrázkódott tőle és azt mondta, hogy nagyon nem finom. Azóta is kergetni lehet vele, esze ágában nincs inni belőle. Nem tudom, később másképp lesz-e vele, de ez most "jól jött", mert nem vágyik rá egyáltalán. Ha negyedévente egyszer iszunk (mert kb. ilyen gyakran van itthon) elmondja, hogy "kóla? Fúúj", és megy tovább :)
2016. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 éves volt, egy szülinapi buliban kapott -nem volt tiltva neki soha, de mivel nálunk senki nem szereti, nem találkozott előbb vele, hiszen otthon nem tartottunk. Nem ízlett neki, azóta se szereti, pedig már 12. Kávézni viszont szokott. Kicsiként cikoria tejeskavet, aztán ahogy nőtt sima kávéból is kapott. KB egy evokanalnyi kávé 2 deci tejben. Ezt se mindennap, általában hétvégenként.

Nálunk nem volt tiltva semmi ilyesmi, mindent kiprobalhatott -nyilván alkohol és drog kizarva- tehát csoki, chips, édesség. Egyikre se szokott rá hogy ne tudná élni nélküle.

2016. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 éves a kislányom, kb. egy éve előfordul hogy ha veszek kólát, akkor ihat belőle 1-2 kortyot. Vagy ha marad a pohár alján egy ujjnyi, akkor azt megihatja. Ennél többet én egyelőre nem adnék neki.
2016. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 5-6 évesen, hányás után kaptam szénsav nélkül, mert akkor jót tesz. :D
2016. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak különleges alkalmakkor (szülinap, névnap, karácsony) szabadott.
2016. ápr. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!