Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miből mennyit adjak egy 4 hós...

Miből mennyit adjak egy 4 hós babának?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el adni almalevet. Nagyon szereti nincs gond. Úgy gondoltam, hogy 1 hétig csak almalé, aztán utána alma pép és igy tovább. De MENNYIT kell adjak belőle? Ti mi alapján döntöttétek el? Pl. az almalevet is nagyon szereti..abból hány ml adhatok??? És ugyanigy majd tovább, ha kezdem adni a pépet és azt is nagyon szereti, akkor mennyit kell adjak, csak nem adhatom addig amig eszi? Mert az orvosom azt tanácsolta,hogy levet is amennyit megeszik..Na én első neki futásnak 30ml csináltam, és azt meg is itta..Nem volt gond, nem görcsölt, de nem tudom, hogy adhatok többet is ha megigya? Légyszi irjátok le, hogy TI hogyan adagoltátok, mi volt a mérce. Pl. ha a pürének is neki fogok, akkor kb. 1 darab alma ami nem terheli meg a gyomrocskáját?..Csak nem mehetek azután, hogy addig adom amig megeszi..
2016. ápr. 5. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, én 6 hósan kezdtem almát adni. Levét csak az első 3 napban, pár kanállal, utána rögtön pürét. És de, addig adtam, amíg megette. :D A gyerekeim simán betoltak egy egész almát pürésítve. :) De amúgy meg a nagyobbik aventes pohár volt a mércém (220ml), kisebb korukban abból ettek meg egy telit, 1 éves koruk felé meg már másfelet.
2016. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tápszeresek vagyunk, amúgy a dokim már 2 hósan mondta, hogy fogjak neki.. Most meg 4 hósan neki fogtam, de egyelőre almalé..aztán na, ezütán majd pürék, még nem döntöttem el, hogy mikortól. Köszi a választ.
2016. ápr. 5. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

1 napig adtam almalevet de kibukta, ő eleve bukós, másnap pépet kapott.

Először azért nem szerencsés sokat adni neki, ha fájna a pocakja bármilyen ételtől nem mindegy, hogy mekkora mennyiséget kapott. Meg kiválthat allergiás reakciót is, megint nem mindez a mennyiség. Én mondjuk nem is tudtam először sokat adni neki mert 1 kiskanál után fintorgott, szóval nem volt sok lehetőségem gondolkozni ezen. :) de 3-4-5. nap már olyan szívesen eszik bármit, hogy addig kapja, amíg jól esik neki, néha meglepően sokat is.

Azt mondják első nap 1-2 kanálka, 2. nap 10, 3. nap akár teljes adag ha tetszik neki az evés. Van aki ettől sokkal óvatosabb mondjuk.

2016. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, na de jó. Igy tudom, hogy kb , hogyan fogjak neki. Igen miután odaadtam elsőre a 30ml-t, úgy megijedtem, hogy te jó ég, hát azért égis elsőre nem kellett vlna olyan sokat adjak, de nem volt gond szerencsére.Köszii
2016. ápr. 5. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as jól leírta. Először egy-két kanál, második nap 5-6, 3.-4.-5. nap (ki milyen gyorsan halad) amennyit kér. Nagyobbik lányomnál volt egy időszak 10 hónapos korában, mikor mindennap megevett egy egész sárgadinnyét :)

Amire figyelj, hogy mindig délelőtt adj új ételt, hogy ha problémát okoz, akkor ne éjszaka jöjjön ki. Az új ételek bevezetésével pedig nem kell rohanni, a hozzátáplálás kezdetén nem unják meg könnyen az ízeket.

2016. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!