Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Natur joghurt bevezetése?

Natur joghurt bevezetése?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ha mondjuk almához keverek joghurtot? Vagy van itthon alma-őszibarack üveges. Vagy főzekékbe inkább?
2016. ápr. 6. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Bárhogy jó, almával is, főzelékbe is, magában is.
2016. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Eszter76 ***** válasza:

Első kóstolásnál semmiképpen ne keverd semmibe... adj neki pár kanállal, a többit pedig edd meg. :-) Utána adj neki bármit, amit eszik (akár bébiételt, akár főzeléket vagy gyümölcsöt - a pár kanál joghurttól nem fog jóllakni úgysem). Ezt legalább egy hétgig így csináld, és figyeld, hogy nem okoz-e valami gondot. (Amúgy minden új ételnél így kéne...)

Utána már lehet keverni, ha gondolod... de a natúr joghurtot, kefírt általában szeretik a babák magában is.

Ha keverem neki, akkor az én babám almával, őszibarackbefőttel és banánnal is szereti. Ha főétkezésnek szánod, akkor tegyél bele esetleg gabonapelyhet a gyümölcs mellé.

Az üveges bébiétel - még ha gyümölcsnek is látszik, általában tele van már eleve mindenfélével... ahhoz akkor sem keverném, ha amúgy gyümölccsel adnám a gyereknek.

Figyelj arra, hogy elsőre mindenképpen csak élőflórás joghurtot egyen, és semmiképp se lightot... vagyis minimum 3% zsírtartalmú... ezen kívül én ki nem állhatom, ha nagyon folyik... és az sem túl nyerő, ha tejszín van benne (olvasd el)... így kizárásos alapon nem sok márka marad... vadászni kell, hogy melyik az, amelyik tényleg megfelel egy babának.

Ha nincs baja tőle, akkor a kóstolgatás után az egyik (mellék)étkezést le lehet cserélni joghurtra (vagy joghurtos keverékre).

2016. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) márkát nem tudnàl mondani esetleg? :)
2016. ápr. 7. 00:26
 4/9 Eszter76 ***** válasza:

Nekünk a Nádudvari natúr joghurt jött be - 3%-os, élőflórás és a többihez képest elég sűrű is.

A Pilos és az S-Budget jó, de folyik, valamivel sűríteni kell. A Zöldfarm Bio joghurt szintén folyik és sajna nagyn drága is - de a minősége jó - pl. banánnal lehet kanalazni.

Az Activia sajnos tejszínes, úgyhogy az kilőve.

A Sissy-re meg nincs ráírva, hogy élőflórás, úgyhogy azt még nem mertem adni.

Elég sok light van (márkákat nem tudok), amik nem jók a babának.


Kefírből a Sissy (Penny saját márka) a nyerő - azt kanalazni is jól lehet, az ára is jó, és élőflórás is.

2016. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)a tejszin mièrt baj?
2016. ápr. 8. 09:46
 6/9 anonim ***** válasza:
A Cserpes termékei is nagyon jók. Nincs bennük semmi csak tej meg joghurtkultúra, és élőflórás. Később, ha gyümölcsjoghurtot adsz, azokban sincs semmi adalékanyag, se színezék.
2016. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Eszter76 ***** válasza:

Hmmm Cserpes... igen... de azt még ritkán se nagyon engedhetjük meg magunknak, nemhogy állandóan. :-( Egy Cserpes árából mind a 3 gyerekemnek jut másmilyen joghurt... sőt talán még nekünk, szülőknek is... sajnos.


A tejszín azért baj, mert annak a bevezetése még nagyon-nagyon messze van a joghurthoz képest.

Első a joghurt, nem sokkal utána mehet a kefír.

A következő a túró (ha nincs semmi gond, akkor nem sokkal utána mehet a főtt tojássárgája).

És csak sokkal-sokkal később a tej. Először forralva.

Amikor már az is megvan, akkor mehet a tejföl, a tejszín és a tojásfehérje (persze ezek is egyesével).


Sokkal nehezebben emészthető, mint a joghurt, és ha véletlenül allergiás a baba, akkor arra még érzékenyebben reagálhat.


Plusz azért fontos az élőflórás joghurt és kefír, mert abban vannak az emésztést segítő baktériumok (illetve a kefír esetében gombák). A tejszín csak fölöslegesen terhelné a baba beleit.


És igen, az a lényeg, hogy lehetőleg ne legyen más a termékben, mint joghurt és élő joghurtkultúra.

2016. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Eszter76 ***** válasza:

Még annyit, hogy ha majd gyümölcsjoghurt jön szóba - és nem házilag keversz bele almát vagy banánt - akkor is feltétlenül csak olyan gyümölcs legyen benne, amit már evett a baba! Kizárásos alapon először barackos és meggyes mehet majd...

Aprómagvas, bogyós gyümölcsöket semmiképpen ne adj neki még joghurtban sem, amíg nincs bevezetve az étrendjébe amúgy is (vagyis eper, málna, áfonya stb. csak 1 éves kor után, ha amúgy nem allergiás semmire).

Nem vagyok halogatós típus, az én gyerekeim mindent előbb kaptak, mint mostanában divat... de ezekkel az aprómagvasakkal tényleg vigyázni kell, azt még én is betartottam. :-)

2016. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, figyelni fogok :) ;)
2016. ápr. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!