Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszi az egy éves babánk a...

Nem eszi az egy éves babánk a tápot viszont mindent eszik amit mi is, szerintetek mivel lehet pótolni a tejcsit meg a tápszert?

Figyelt kérdés
Nem szopizik a Babánk már fél éves kora óta azóta tápszert adtunk neki de már ezt sem szereti enni, este kap tejberizs pépet a doktornő szerint ez nem helyes és táp szereznünk kell!

2016. ápr. 18. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

krumplipüré tápszerrel elkészítve, meg hasonlók, főzeléket tápszerrel sűríteni... Én is próbálkoztam sokmindennel a lányomnál, mert nagyon válogatós volt.

Vagy az ízesített tejpépet lehet hígítani tápszerrel.

Ha nem válik be semmi, akkor megmondani a doktornőnek, hogy ez van, nem lehet erőltetni. (A lányom másfél éves kora óta nem eszik húst. Most 6 éves, évekig utasítgattak az orvosok, hogy kísérletezzek így, úgy, amúgy... Meguntam. Eszik, amit akar, nem pedig ami a nagykönyvben meg van írva.)

2016. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bella169 ***** válasza:

1 éves kortól vannak junior tejitalok. ( por alapuak mint a tápszerek).

Próbáljátok ki hátha azt elfogadja. Azokban is megvan a kellő vitamin és ásványi anyag.

A rossmanban pl valamelyik márkából szokott lenni egy adagos kiszerelés is kitéve. Próbának jó és nem kell kidobni egy dobozzal ha nem jön be.

2016. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Tejet miért nem kap?
2016. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sima tejet adtam neki.Semmi tápszert,tejitalt,tejpépet nem fogadott el 11 hónapos kortól,főzelékbe rakva sem ette meg.A tejet meg igen,így maradt az,azóta is imádja,5 éves.
2016. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönjük a gyors válaszokat!


Tejet ritkán kap a Baba de a Dr nő azt mondta "épp ma voltunk" hogy 2 éves korig nem is szoktak adni a Babának, lényegében a súlyával nincs gond tehát táplált gyönyörű okos Baba 11 kg sok gyümölcsöt is kap pl mangó banán alma este ugye az említett tejberizspépet kapja,felirt a Dr nő banános tápszert hogy keverjük a fözelékbe ahogy ezt az egyik kedves kommentelő irta de mondjuk egy banános tápszert nem tudnék elképzelni egy borsó vagy krumpli főzelékhez keverve,

2016. ápr. 18. 13:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Bella169


megpróbálkozunk a junior tejital variációval!


köszönjük!

2016. ápr. 18. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

enyém 13 hónaposan szokott át egyik napról a másikra ciciről a tejre. Sima dobozos tejre. azt pár hétig itta, azóta vizet iszok.

10hósan közel voltam ahhoz, hogy elapasszák tejemet, akkor azt mondta a gyerekorvos, hogy egy 10-11 hónapos babát már nem kell tápszerre szoktatni. ha nem kell neki a tej, akkor jó az egyéb tejtermék. mondjuk a tejpép is tápszer, de azt azért néha kapott. joghurtot viszont 7-8 hós kora óta minden nap. most 5 éves, és most is nagy joghurt-fogyasztó.

ha nem akarja a tápszert és te nem akarsz tejet adni még (megértem, ha nem, nehéz kiigazodni azon, hogy mikor mi jó, hiszen állandóan változik, mindenki máshogy mondja, máshogy hallotta), akkor a joghurt, ivójoghurt, kefír, stb jó lehet

2016. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*vizet iszik*
2016. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!