Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos kórtol adtatok...

Hány hónapos kórtol adtatok sárga, görög dinnyét a babátoknak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam 7-8 hónapos kortól már lehet neki adni sárga dinnyét, de kiváncsi vagyok a többi anyuka véleményére is
2016. ápr. 25. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8-9 hónaposan.
2016. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi másodikként adtunk sárgadinnye levet az alma után, imádta a lányunk, 5 hónapos volt.
2016. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bella169 ***** válasza:

Sárgadinnye 7 hós kortól adható már.

Görögdinnye viszont csak 15 hónapos kortól.

8 hós a lányom. Sárgadinnnyét még nem kapott, mert jelenleg nincs olyan amit megvennék neki. De nyáron fogok venni neki. Ha lenne most szezonálisan már kapott volna.

Görögdinnyét viszont ebben a szezonban még nem fog kapni. Majd csak jövő nyáron. (november végén lesz 15 hónapos, elötte én nem próbálkozok)

Teszem hozzá, hogy én meglehetősen (kb 90%-osan) követem az ajánlásokat. Inkább egyen valamit 2 hónappal később, mint hogy tönkre vágjam egy életre az emésztését vagy súlyos allergiás roham miatt kelljen mentőt hívni. Óvatos duhaj vagyok, főleg ha egy ilyen aprócska törékeny gyermekről van szó, akiért én felelek.

2016. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is oda figyelek mit adok neki, de en egyaltalan nem adtam neki gyumolcs leveket. Meg nem aprankent adtam neki az uj izeket. Ha izlett neki oda adtam az egesz bebi uveget :)
2016. ápr. 25. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as! Hol olvastad, hogy görögdinnye csak 15 hós kortól adható? Mert én most utánanéztem és ilyet sehol nem olvastam. 8 hós kortól adható, szinte mindenhol ezt találtam. De ha józan eszemmel belegondolok, akkor is adnám, hiszen könnyen emészthető 90%-ban víz. Babám most 8 hónapos, dinnyeszezonban lesz kb 10-11 hónapos, bizony adni fogom neki, ha ízlik, egye csak. Nem hinném, hogy ezzel tönkrevágnám az emésztését. Hogy epret nem adsz neki az oké, de, hogy a dinnyét miért vonod meg tőle a következő szezonig az érthetetlen. Nem pacalpörköltről van szó, hanem egy gyümölcsről, ami egészéges.
2016. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.. 15 hónapos kortól?? Nekem a védőnőm tanácsolta, hogy 8 hónaposan már adhatom. Azt hiszem azt mondta, hogy a görögdinnye az ubik családjába tartozik és azt is 8 hósan adhattam..

Amúgy igen.... Ahogyan elöttem írták.. Ha a józan eszemmel is gondolkozok a dinnye szinte csak víz.. Semmi olyan nincs benne amivel szétcseszhetném bármilyét is. Ráadásul iszonyú jó vese mosó is:) És nyáron remek azoknak a kicsiknek is akik amúgy nehezen fogadják pl a vizet. :) Nyugodtan adhatod 8 hónapos kortól.. :)

2016. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy év alatt nem ajánlott a dinnye,mert keresztallergén.
2016. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bella169 ***** válasza:

Az én hozzátáplálási táblázatom 15 hós kortól írja, más aprómagvas gyümölccsel együtt.

És igen a dinnye kereszt allergén és jó eséllyel ha allergiás lesz rá akkor nem pár piros foltocskában fog megmutatkozni a bőrén.

Ezért "vonom" meg tőle a következő szezonig. Az az egy év nem olyan sok egy egész életet tekintve.

Kap rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, de csak a korának megfelelőeket. Nem kap cukros dolgot, figyelek pl, hogy csak olyan natúrjoghurtot vegyek amiben csak tej és élőflóra van, sem más és itthon adok hozzá gyümölcsöt.

Tartok itthon clacimuscot, ha ne adj isten mégis allergiás reakció lépne fel akkor ne csak nézzem ahogy fulldoklik a gyerekem míg kiér mentő.

Ennek ellenére mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Én a lehető legóvatosabban csinálom. Így minimalizálva minden lehetséges rosszt.

2016. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen táblázatod van, de linkelj már be légyszi egy hihető oldalt, ahol 15 hónapot írnak...

Manapság minden allergén...de persze, várhatsz vele még pár évet. Mindenki csinálja ahogy akarja.

kérdrző! 8-9 hótól lehet adni dinnyét.

2016. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, mikori az a táblázat. Mert ugye régen anyáink se válogatták meg miket adtak a babáknak, nekünk. A háború alatt meg pláne nem lehetett dözsölni. De azért én örülök, hogy azóta változott a hozzátáplálás. Orvos, védőnő válogatja szerintem mert a kislányom unoka báttya már 2és fél évesen már sütötököt evett orvos tanácsára. Szerintem nagyon korai volt, de semmi baja nincs :) néha én se tudok ki igazodni, néha halgatok a szüleimre, néha a védőnőre de van hogy egyikre se. :) az én 7hónapos babám már evett fagyi tölcsért(nem tudom szabad e) semmi baja nem volt tőle. :D 1 hónapos kora óta teázik és narancslével dobom fel az ízét. Semmi baja nincs tőle. Lehet ha simán adnám neki, fájna a hasa, de így teával nem :) a védőnő is mondta, ha nincs semmi baja rakhatok a teájába. :)
2016. ápr. 25. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!