Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babatoknal hany...

Anyatejes babatoknal hany honaposan kezdtetek el eteleket bevezetni?

Figyelt kérdés

Milyenetelekkel kezdtetek?

Nekem jovo heten lesz 4 honapos a babam, kizarolag anyatejes


2016. máj. 23. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
6. hónap előtt tilos
2016. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha kizárólag anyatejes és van elég tej,akkor 6 hósan ráér.Mi is aķkor kezdtük.
2016. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

3 hónaposan, orvossal egyeztetve.


Alma-krumpli-saláta-sütőtök-répa sorrendben kb.

2016. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha van elég tejed 6 hónaposan ráér. Nekem 5 hós korára kellett már a tápszer a tejem mellé :( . Ïgy 5,5 volt mikor elkezdtem hozzátáplálni.
2016. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
6 hónaposan fogjuk elkezdeni, almával.
2016. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5,5 hónaposan, a védő nő javaslatára (fogyott a tejem, sinlacot ugyan írtak, de azt mondta elkezdhetem) körülbelül 3-4 hét alatt váltottam ki 1-1 étkezést tehát tényleg csak lassan haladtam...elsőre almalevet kapott, aztán a húsát...aztán répát..krumplit...meggyet és végül céklát. de akkor tél volt...az alma répa krumpli fogta is a hasát, úgyhogy a védőnő tanácsára 6 hónaposan a körtét is bevezettem. attól gyönyörű a kakija azóta is.
2016. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bella169 ***** válasza:
83%

6 hónaposan kezdtük. Nem kell sehova rohanni szerintem.

Ha van elég tej akkor főként.

Személy szerint ha tápszeres lett volna is csak 6 hósan kezdtem volna el. Azóta is lassan haladunk. 9 hós eszik sok mindent már, de koránt sem annyit mint egyes kortársai akik szintén 6 hósankezdték. 3-4 naponta kap új ízt. Egy héten 2 nagyritkán 3 új íz van bevezetve.

2016. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma 6 hónapos, múlt héten kezdtük almalével, 3 napja eszik egy kevés pürét is.

Ráértek még. Annyi ideje lesz még életében eszegetni, 6 hónapos koráig az anyatej (annak hiányában a tápszer), amit valóban képes feldolgozni, megemészteni.

2016. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb. 5,5 hónaposan.

Gyerekorvos már előbb is javasolta, 4 hónapos kontrollon, mert bukós-hasmenős gondjaink voltak, akkor pár kanállal kipróbáltam, de láttam rajta, hogy nem vevő rá. Így vártunk. Addig bukott-hasmenősködött tovább.

2016. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem "tilos" 6 hónapos kor előtt elkezdeni a hozzátáplálást, csak a jelenlegi WHO ajánlás 6 hónapos kortól javasolja a kezdését.


Mellesleg a legújabb kutatások mind azt támasztják alá. hogy a korai hozzátáplálás nem fokozza az ételallergia kialakulását, hanem éppen véd tőle.


Itt van róla cikk angolul:

[link]

[link]


És néhány (sajnos) lebutítottabb verzió magyarul:

[link]

[link]


Kérem aki le akar pontozni, előtte legalább fussa át a fenti cikkeket.


Az én picim, most 4 és fél hónapos, és én most kezdtem el. Persze még csak kóstolgatásnál tartunk, és továbbra is szoptatom majd.

2016. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!