Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért lökdösi ki a nyelvével...

Miért lökdösi ki a nyelvével a darabos ételt a kisfiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 14 hós. Eddig ha csipegettem neki vajas kenyeret, vagy virslit kenyérrel stb. megette szépen gond nélkül. Kb. 2 hete csinálja azt, hogy a nyelvével kilökdösi. Legelőször a virsli-kenyér kombóval csinálta. Arra gondoltam, hogy unja a virslit vagy nem ízlik neki. Aztán később mindig így reagált ha kenyeret adtam neki bárhogy. Nővérem mondta, hogy túl szárazon adom neki, lehet az a baja, jól kenjem meg a dolgokkal, hogy jobban csússzon. Kipróbáltam így is, sőt, kifli belet mártogattam joghurtba és úgy adtam neki, de ezt is kilökte. Arra tippelek, hogy a darabossága miatt nem akarja megenni, mert ha kisebb falatokat adtam, azt megette. Néha a banánnal is ezt csinálja, vagy ha almát reszelek és maradnak benne nagyobb darabkák. Ha tényleg a darabok nem tetszenek neki, akkor elképzelhető, hogy a fogzás miatt nem tetszik neki a dolog? 6 fogunk van még csak...most jönne a többi. Előtte vagy 2 hétig folyt az orra, most is el van dugulva főleg mikor alszik. Végülis egybevág a dolog, mert kb azóta van ez, amióta az orra is folyik. Szerintetek is ez lehet a gond?

#darabos #kilökdösi
2016. jún. 1. 13:34
 1/2 Eszter76 ***** válasza:

A fogzás simán okozhat ilyet. Az én babám is csinálta (nemsokára egy éves lesz, 3. gyerek) - mérgemben a kezébe nyomtam egy fél banánt, és úgy megette. :-D

Ha nem a foga, akkor az is lehet, hogy egyedül szeretne enni! Tegyél elé pár falatot, hogy vegye el magának. A kislányom rendszeresen úgy eszik, hogy közben van egy répa vagy krumpli a kezében és "besegít" - muszáj volt, mert nem volt hajlandó kanalazni másképp. :-D

2016. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a foga miatt, az én fiamnak sem kellett olyankor a darabos. Én ilyenkor nem erőltettem, inkább joghurtot, krémtúrót, levest adtam neki.
2016. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!