Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek? Széklet problémákk...

Mit tegyek? Széklet problémákkal és nem evéssel küzdők?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam nem hajlandó megkóstolni semmit szinte. 1 éves kora óta küszködünk. Amit hajlandó megenni: töltött káposzta, tejfölös csőtészta, kenőmájas kenyér, alma nagyritkán, húsleves. Azelőtt mindent megevett. Virsli, vajaskenyér, levesek, szalámi, gyümölcs, zöldségek. Akárhogy csalogatom, kínálom, sehogysem kóstol meg semmit. Nemtudom mit tegyek, emiatt küszködünk a kakálással is. Van olyan 3-4 napig nincs széklete ès ha van is csak széklethigító, kupp és nagyon kemèny. Emiatt már fél kakálni akkor is ha esetleg normális allagú a széklete. Mit tegyek? Milyen szakemberhez fordulhatok? Ki tud segíteni? A haziorvosunk azt mondja ameddig nem eszik nem is lesz normális széklete akármilyen szakemberhez fordulok. Megvontam tőle az édességet is hátha az is a baj, de semmi változás. Valaki mondjon okosat légyszi. Nem tartom normálisnak már ezt az állapotot
2016. jún. 3. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Súlya, magassága rendben van?

Az enyém is csak eszeget, sokszor még azt se nagyon viszont minden nap kakil. Ha szoruláda van, akkor elképzelhető, hogy a hasa miatt megint nem kívánja az ennivalót.

Nekünk akkor volt gond a székrekedés, mikor bevezettük a tejet. Utánna sírva kakilt 3-4 naponta, étvágya még annyi sem volt mint előtte. Ki is derült a tejallergia. Nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de egy pár napra kiiktathatod.

Segít pl a normaflore, hiába mondják, hogy székrekedésre nem jó. Mikor vasat kapott akkor is segített+nekünk étvágyat is csinál. Én kúraszerüen adom havonta 1 hétig.

Másik orvost is megkereshetnétek.

2016. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Súlya rendben van. Tejet sem kakaót nem iszik. Normaflort kapja rendszeresen. Bérescseppet kap c vitaminnal vagy éppen immunotrofinát. Ezek csinálnak neki kicsit több étvágyat, de akkor is csak a megszokottakat hajlandó megenni. Ha újat teszek elè feláll és nem eszik.
2016. jún. 3. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés érdekel, mi is küzdünk az evéssel/kakával. 2,5 éves lány.
2016. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Probiotikum kúrát érdemes csinálni.

Igaz, az én lányom evett rendesen, de széklet nem volt naponta és nagyon kemény.

Ez megoldotta. Lehet hogy még étvágyat is csinálna.

2016. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a dokitok nem éppen segítőkész, az biztos! Ez amolyan életkori probléma (enyém is csinálta!) nem evett csak bizonyos dolgokat! DE!!! És ez egy nagy de! Ha nem eszik rostosat és rendszeresen, akkor szorulása lesz. Ha szorulása lesz, a fájdalmas székletürítés miatt szorongás lép fel, ami miatt visszatartja azt és ezzel tetézi a bajt! Mivel úgynevezett dugó alakul ki a visszatartott széklet miatt, amit csak sebészeten tudnak megszüntetni beöntéssel! Hosszú és fájdalmas procedúra! Előzd meg a bajt! Alma, banán kizárva! Krumplit, répát kerüld! Újat ne adj egyenlőre! Keress étvágygerjesztőket, (Béres csepp és C-vitamin), rostos gyümölcslé (100 százalékos), gabonapehely (nem cukrozott), kínáld gyümölccsel (válasszon a boltban, mit szeretne). A kúppal az a baj, hogy rövid távon segít, hosszú távon bélrenyheséget okoz! Ne akard tömni, egyen, amikor akar, de akkor válogasd meg mit adsz neki! Ha egy nap 2-szer eszik nem fog éhen halni, de az a kettő rostos legyen!
2016. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Semilyen zöldséget nem eszik meg, szóval a répát, krumplit sem. Gyümi közül meg pont az a baj, hogy az almát eszi egyedül. Semmi mást. Béres csepp-c vitamint kapja, vagy az immunotrofinát, abban is van étvágygerjesztő. Az a legnagyobb bajom, hogy csak a megszokottakat eszi meg. Újat meg sem kóstol. Nemtudom hogy csalogassak be 1-2 új ételt az étrendjébe, mert meglátja hogy ez új és világgá szalad. Tisztában vagyok vele, hogy ezért küszködünk a széklettel mert nincs elég rost a szervezetében. Már annyi mindent próbáltam, eredménytelenül. Gondoltam arra is, hogy a bölcsiben lehet hozzászokna, mert látná, hogy a többi gyerek is mindent megeszik.DE!! Itt a bölcsibe nem veszik fel, magánbölcsire meg jelenleg nem futja.. teljesen reménytennek látom a sok próbálkozásomat
2016. jún. 6. 07:13
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
2016. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a bölcsi szerintem nem megoldás, az elválás újabb stressz forrás! Natúr zabpehely, barack péppel, szilva péppel, reggelire. Zöldbabfőzelék kis ecettel, csemege uborka (a savanykás ételek étvágygerjesztőek). Joghurt, sajt! Akár falatok. Rizs, ha megeszi! Ne erőltesd, csak kínálgasd! Ha tunkolod ellenérzést váltasz ki és már csak azéért se! A fentiek székletlazítók és étvágygerjesztők is!
2016. jún. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát inkább küzdj széklet problémákkal mint evéssel.
2016. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!