Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatban,...

Hozzátáplálással kapcsolatban, Pürék eltarthatósága, glutén bevezetése?

Figyelt kérdés

1. Ha itthon elkészítem a babának a pürét,vagy főzeléket, az 24 óráig használható fel,vagy minden nap másikat kell készíteni?

2. Azt írják,hogy kis mennyiségben kell a glutént bevezetni. Ok. Kap Naponta fél kekszet reszelve a kajába. De Mostmár minden nap kell adni glutént? Vagy utána Hetente?


2016. jún. 14. 10:52
 1/2 Bella169 ***** válasza:

1 - Főzeléket 2 napra szoktam főzni. Hűtőben tárolva tartom a másnapi adagot. gyümölcsöt max fél napig teszek el hűtőbe. Tehát ha tízóraira sok lesz még uzsira megkaphatja de másnap már nem adom oda. Kivétel ha üveges gyümölcs.

Fontos még, hogy amibe beleevett és a nyála belekerült azt már nem javasolt eltenni.


2- A gluténprevenció 2 hónap. Ez azt jelenti, hogy 2 naponta egy kávéskanálnyi glutén tartalmú dolog kerül az ételébe (én mondjuk 7gabonás pépet használtam erre, mert a keksz tartalmaz tejet, tojást, szóját, földimogyorót, diófélét, vagy ha mindenmentes babakeksz, akkor kb 25-30% cukrot, de mindenki azt használ amit jónak lát)

Ha túl vagytok a 2 hónapon akkor heti max 3 alkalommal javasolt glutén tartalmú ételt adni (tészta, gabonapép, műzli ...stb)

2016. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

glutént olyan sűrűn adsz ahogy akarsz...én szinte mindennap reszeltem kekszet mert nem volt elég a súly gyarapodás nem lakott jól a sima zöldségpürével...ha önmagában eltelíti az is, akkor nyilván minél kevesebb ilyesmit eszik annál jobb...de szerintem mindenféle tápanyag fontos, mértékkel, úgyhogy nálam minden nap volt és ma is minden nap kerül az asztalra kis kenyérféle.

a főzeléket én mindig 2 napra készítettem, tehát kétszer evett belőle...ha valamibe beleevett azt max aznap adtam neki oda még 4-5 órán belül. azt másnap már nem adtam.

2016. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!