Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 honapos a kislányom írnátok...

9 honapos a kislányom írnátok nekem recepteket? Minden érdekel amit egy 9 hos baba megehet Pl milyen fözeléket adhatok neki és azt hogy készítsem el. Krumpli, soska ezeket tudom ezeken kìvül?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mediterrán paradicsomos krumpli


Egy nagyon kevés olajon elkezdesz pirítani fokhagymát, krumplikockákat, paradicsomot, ez levet enged, de pótolhatod is vízzel, ha kevésnek látod. Egy csipet bazsalikommal fűszerezem. Menet közben kiveszem belőle a paradicsom héját, de rakhatsz bele elve hámozott paradicsomot. Nekem így könnyebb.


A férjem azt mondta, olyan finom, h felnőttételként is megállná a helyét.

2016. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy van sok receptem, imádok főzni a babámnak, csak lusta vagyok leírni. A fenti saját fejlesztés:)
2016. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig szívesen venném ha még küldenél! ;D most vezetjük be a tejfölt,joghurtot,sajtot olyan receptek érdekelnének amibe ezeket beletehetem. I'll.még h te szoktál valamilyen lisztet használni az ételekbe?
2016. jún. 16. 11:57
 4/5 Bella169 ***** válasza:
100%

Paradicsomos krumplit szoktam csinálni édes krumpliból valamilyen husival. Így imádja a lányom.

Mi 10 hósak vagyunk. Egyenlőre a főzelékek úgy néznek ki, hogy fogok 2-3-4 féle zöldséget összepárolom, főzök hozzá husit és azt összepépesítem.

Tegnap pl brokkoli, karfiol, répa, csirke volt a menü.

Én lisztet nem használok. Nem kell minden nap glutént adni. Heti egyszer kap tésztás menüt, meg mellé kétszer gabonapépet vagy müzlit.

Joghurtot bármelyik zöldségpüréhez keverhetsz lazításként.

Tejfölt viszont csak egy éves kor felett javasolt mert az nem savanyított tejtermék. Abban nincs lebontva a tejfehérje és a tejcukor míg a savanyított tejtermékeknél az élőkultúra lebontja, átalakítja. Ugyan úgy allergiát okozhat mint a tej. Azt is csak 1 éves kor felett javasolt de inkább még később.

Zöldségekből ehet:

krumplit, céklát, répát, fehérrépát, salátát, sütőtököt, paradicsomot, uborkát, cukkinit, borsót, édes krumplit, spenótot, sóskát, padlizsánt amik most hírtelen eszembe jutnak.

Én ált úgy szoktam hogy vagy krumpli, édes krumpli vagy rizs az alap, ez az 1/3 a kajának. Mellé választok más zöldségeket, plusz husit (csirke vagy pulyka).

2016. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)de kiváncsi vagyok más variáciokra is! ;)
2016. jún. 16. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!