Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » általában mikor tanul meg egy...

általában mikor tanul meg egy baba kanállal enni?

Figyelt kérdés
A fiam 14 hónapos, még nem tud, próbáltuk, gyakoroltuk, de nem megy még.
2016. júl. 1. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
ne ess kétségbe, nagyon sok idő kell nekik ehhez. főleg hogy még gyerekek, és játszanak is vele, nem csak a jóra használják azt a kanalat. egy pár hónapig biztos el lesztek vele...
2016. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos a lányom! Most már kezd elég szépen enni kanállal és villával is. De ne hidd, hogy mindig :) Sokszor játéknak használja vagy engem etet vele :)
2016. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13-14 hónaposan már elég ügyesen boldogult a villával, de a kanalazás sokkal nehezebben ment. Most lesz 2 éves és mióta bölcsis (2 hónapja), azóta megy neki jól.
2016. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

A kislànyom kb. 1 éves kora óta egyedül eszik kanállal és villával, nem engedi, hogy segítsünk. Az elején mèg minden mellément, mostanra viszont kezd nagyon szépen enni. De Ő második gyermek, van egy 3 éves bátyja, Őt akarja utánozni mindenben, azért tanul ilyen gyorsan...sajnos, nem csak a jót akarja eltanulni'☺

Most 17 hónapos.

2016. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nézd, az én lányom 22 hónaposan kezdett el önállóan enni...

időről időre próbálkoztam vele de láttam rajta hogy borzasztó éretlen a dologhoz...persze lehet hagyni hadd gyakorolja és akkor hetekig takarítasz utána - minden tiszteletem azoknak akik ily módon vállalják hogy egy egy évest megtanítanak enni...nálunk állandóan hangyák vannak, szőnyeg az étkezőben, az etetőszék huzatát tiszta macera leszedni, szóval én úgy döntöttem kivárom míg érett lesz rá...pár hete maga kapta ki a kanalat a kezemből, közölte hogy "Te megpróbálod" ami nála azt jelenti hogy ő szeretné megpróbálni...

odadugtam egész a nyaka alá a tányért, és úgy el kezdett kanalazni (zöldborsó főzelék volt épp), hogy egy falat se ment a földre, ami mellé ment, az is a tányérba hiszen oda tartottam...azóta egyszer sem etettem szinte, mindig ő eszik, most már nem is mindig dugom alá a tányért hanem mondom hogy hajoljon fölé...a levesekkel még küzdünk, de minden mást nagyon szépen kanalaz...szerintem ne erőltesd (tudom a környezet hajlamos célozgatni hogy már magától kéne ennie innia stb), szerintem meg várd ki míg kész lesz rá és ő maga jelzi

2016. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: annyit még hozzátennék, hogy nagyon sok gyerek dobálós korszaka kb. 12-18 hónapos kor közé tehető...aki egyedül eszik, még ha szépen is evett, neki állhat dobálózni játszani az étellel...na nekem ezzel is szerencsém volt, hiszen ezt is kiélte másfél éves koráig úgyhogy a festést sem kell vállalni :)
2016. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
A fiam 2. szülinapja előtt evett meg egy egész adag ételt egyedül kanállal. Előtte bohóckodott csak, engem akart eteni vagy egy játékautót, vagy dobolt a kanállal. Egyik vacsora alkalmával amikor etettem közölte velem, hogy " egedül", kivette a kezemből a kanalat és bevágta a vacsit.
2016. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!