Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tegnap lettünk 4 hónaposak és...

Tegnap lettünk 4 hónaposak és lassan el szeretném kezdeni a hozzátáplálást, de nem igazán tudom hogy hogyan is működik ez? Első babám és tápszeresek vagyunk valamint pici reflux és hasfájás. Volt is bajunk a tápival mire bevált a Milumil Komfort1.

Figyelt kérdés
2016. júl. 4. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem keressetek egy hozzátáplálási táblázatot és az alapján mehet neki. A legjobb ha kérsz egy táblázatot az orvosotoktól, védőnőtöktől, vagy elviszed megmutatni a védőnőnek a táblázatot ami szimpi Neked.

Én ezt a táblázatot mutattam meg a védőnőmnek és rá is bólintott hogy így mehet. Bár én 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást kizárólag anyatejes babámnak:


[link]

2016. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Négy hónapos létedre elég jól tudsz írni.


De nem hiszem, hogy tápszeren élsz, és emiatt fáj a hasad.


Ha meg csak a gyerekedröl van szó - és te idösebb vagy -, akkor ne írj ilyen hülyén, és kérdezd meg a gyerekorvost/védönöt arról, hogy mit és mikor adj a gyereknek.

2016. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Az orvossal nem tudod megbeszélni? a védőnővel?

Lényeg a fokozatosság és egyszerre 2-3 napig egyféle új legyen, mert akkor tudod biztosan megállapítani, hogy az jó neki, nincs rossz hatása. Reszelt alma 1-2 kanál először. Üvegreszelőn azonnal jó pép.

2016. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen orvossal beszéld meg a reflux miatt. Én pl nem adhatok gyümölcsöt csak párolva, az utasítás pedig 3x tápszer, 2x húsos főzelék jelenleg, 9 hónapos, refluxos, tejallergiás baba és hónapok óta gasztroenterológiáea járunk.
2016. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Tapszeres vagy ? Miert beszelsz tobbes szamban ? Kakiltatok is ma?


Egyebkent 6 honap a hozzataplalas kezdete

2016. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Hozzátáplálási táblázatot fog adni a védőnő, ráérsz elkezdeni 6 hónapos korában. Ha most a gyümölcsök miatt akarod elkezdeni, fagyaszd le, amiatt ne kezdd el. Van itt is egy: [link]


Nálunk a gyerek 4 hónapos, én 29 éves vagyok. Én már szilárd táplálékot eszem, sosem ettem tápszert. A gyerek meg szeptembertől kezdi a szilárd ételek fogyasztását.

2016. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
4 hónaposan egész jól tudsz írni.
2016. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Ráérsz hozzátáplálni 2 hónap múlva.


A többes szám meg baromi idegesítő...

2016. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Miért kell itt mindig mindenkit kioktatni?? Nem mindegy hogy ö többes személyben beszél? Fel tett egy kérdést és kb mindenki oktat nem pedig a kérdésre válaszol hu de tökéletesek vagytok ,tisztelet a kivételnek!! Pfff milyen emberek lehetnek itt a valóságban azért erre kur@vára kiváncsi lennék!!!

Kérdező szerintem még ráértek 6 hónaposan a hozzátáplálással,vagy kérd ki a háziorvosotok véleményét!☺

2016. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Elnézéseteket szeretném kérni hogy többes számban írtam, nem tudtam hogy itt ennyi nyelvtan tanár ül egész nap! Köszönöm szépen azoknak akik ki álltak mellettem de az a helyzet hogy én csak nevetek rajtuk! 😊 meg sem lepődöm ez a Magyar mentalitás, buta emberkék... A világban pont ezért olyan elutsítóak velünk Magyarokkal kapcsolatban! De köszi azoknak akik valami értelmeset is írtak!!!
2016. júl. 4. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!