Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hipoallergén tápszerről...

Aki hipoallergén tápszerről váltott sima tápszerre annak lett valami a babájával? Hasfájás, széklet változása? Eddig milupa milumil HA 1 optimát kapott és most ugyanezt csak nem HA-s.

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hós koráig kapott HA-s tápszert, Milumilt, utána simára váltottam, de nem volt semmi gond nála.
2013. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk fordítva volt, vagy is sima milumilt kapott mikor egyszer nem volt a gyógyszertárba és HA-t kellett vennem. Már aznap hasfájás, és iszonyat zöld kaka. 2 napig adtam neki de kegyetlen volt. (ekkor 4 hós volt)aztán szereztem rendes tápszert, majd eltelt pár hét, és megint elfogyott a rendes (akkor azt hittem a másik dobozban is rendes tápszer van), és 1 délután adtam neki HA-t és iszonyat hasfájás megint, és zöld kaka. nem tudom mi van a HA-ba de csak jót tehetsz a gyereknek ha sima tápszert adsz neki.
2013. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4 hónapos koráig kapta a fiam a HA-t (ugyan ezt a Milumil Optimát), utána váltottunk sima Optima 1-re. Semmi változást nem vettem észre a fiamon, nem is volt indokolt a HA, csak nálunk a kórházban mindenkinek HA-t írnak fel, és a doktornő is azt írta tovább. 4 hónapos korában kérdeztem, hogy nem baj, ha mostmár nem azt kapja, mert anyagilag kicsit megvisel már minket a HA tápszer. 3 hónapos koráig anyatejes volt, kicsi tápszeres kiegészítéssel. Ekkor elment a tejem, és lett teljesen tápszeres.
2013. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem adtam neki. A sima milupa1-et kapja milumilt akartunk de nem volt a gyógyszertárba akkor és ezt ajánlották helyette de annyira tetszett a lányomnak h nem váltottunk át. Azóta is azt eszi 3,5 hónapos!
2013. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

uhh nekünk volt gond... 2 hónapig csak anyatej,3 hónapnál anyatej+tápszer humana ha vagy ha+ tápszer, 4 hónaptól csak tápszer.

Egyszer csak hétvége, a tápszer elfogy, tescoba be és néztem mit lehet neki... A milumil tápszert vettünk 4 hónaptól adható nekik.

Adtuk szerette mindig mind megette és egyszer csak jött a hasmenés... napi 8-10 alkalommal (kiszáradás szélén állt a Fiam) gasztrora vittük mondtam hogy nincs hozzátáplálás csak hipp gyümölcslé és tea+ tápszer. kérdezte a nő, hogy mi, hogy volt elmondtuk és mondta, hogy a babaáknak a ha tápszer után olyan a sima tápszer, mintha most egyszer csak átváltasz valódi tehéntejre a kicsinek... Van olyan akinek semmi baja nem lesz és van olyan baba aki tej érzékeny lesz. Visszakellett állni a ha tápszerre és harmadnap már nem volt hasmenés. Egyszer se.

Figyelni kellett neki nagyon a kajára. A hozzátáplálásnál is mindenre. A felvágottak (csirkemell májkrémek vaj) tejszármazéktól mentesek kellettek hogy legyenek. Májkrémből ilyen csak a gyulai van. Aztána hozzátáplálásnál meg mindig pestre utazgatás és a gyereknek bevásárlás hogy tudjak neki főzni. Mikor teljesen helyre jött a szójás cuccokról leálltunk és jött a kísérletezés. Hogy tejérzékeny-e vagy "csak" tejcukor mert az a kisebbik baj.. a tejfőlből csak laktózmentest vettem és úgy kevertem az ételébe (nem volt baj) akkor jött a laktózmentestej a szójatej helyett és így sorba mindent. 1 évesen már úgy mentünk a kontrollra gasztróra, hogy tudtam, hogy a gyerek tejcukor beteg, le is igazolták és mondták, hogy a diétával így tovább szűrjem neki a tejcukrot és helyre jön. 3 évesen elmúlt neki.


Nekem még azt megjegyezte a doki, hogyha valaki ha tápszert ad a gyereknek utána arról nem szabad leállni hanem a korának megfelelő ha tápszert kell neki venni, nehogy úgy járjon, mint ahogy mi jártunk...

2013. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban azt mondta csak hogy egyértelmű legyen ha ha tápszerrel kezdtél azzal folytasd, ha sima tápszert nem ha tápszert kezdtél adni és nem volt baj akkor az mehet továbbrais
2013. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!