Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3 és fél hónaposan lehet...

3 és fél hónaposan lehet kóstoltatni?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 és fél hónapos. Anyatejet és tápszert is kap, mert sajna kevés a tejem. A védőnőm 4 hónapos kórtól javasolja a hozzátáplálást. ( De szüleim mindig mondják, bezzeg te ennyi idősen már ezt meg azt ettél már...) Szerintetek érdemes elkezdeni a kóstoltatást ennyi idős korban, vagy még várjak egy kicsit. Már kaptunk egy üveg bébi italt is (sajna tartalmaz cukrot is, ezért nem szívesem adom neki) Mivel kezdjük? Egy kis darab alma lereszelve, vagy inkább valami gyümölcslé? Elsősorban tapasztalatitokra vagyok kíváncsi. :) Válaszaitokat előre is köszönöm!

2016. júl. 18. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Várnék még vele 4 hónapos koráig. Akkor adtam nekik almát keksszel, nem levet, mert az csak ital. Ha van az ételében pici cukor, az nem gond. Nem követtem a mostani tiltásokat, úgy ettek, ahogyan én is ettem pici koromban. Mind hárman egészséges gyerekek.
2016. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Mért is akarnád elkezdeni? Mert a szüleid azt mondják??

Még nem érett meg rá a gyomra. Legalább 5, de még jobb lenne ha 6 hónapos koráig várnál.

2016. júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Köszönöm, akkor azt hiszem még várok ezzel egy kicsit! :)
2016. júl. 18. 10:18
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Fél éves koráig anyatej és /vagy tápszer.

A szüleid korában ezt még nem tudták. Szóval nem tehetnek róla, hogy ők ezt gondolják, csak egyszerűen nincs igazuk.


A bébiétel lobbi miatt meg nem szedik le a "4 hónapos kortól ajánlott" feliratot a pempőkről, de ez ugyanolyan, mint ahogy a dohány árusítást sem tiltják be, pedig mindenki tudja, hogy ártalmas...

2016. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Igen ezzel van a "problémám", hogy egyik félről (szüleim, stb...) erőltetik ezt a hozzátáplálás dolgot, de a védőnő és doki szerint is legalább 6 hónapos kortól kellene elkezdeni, de mióta tápszert is kap a kislány, azóta már 4 hónapos kórtól tanácsolják. Ezért is vagyok sokszor tanácstalan, mert nem akarok rosszat a gyerekemnek.

2016. júl. 18. 10:22
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló! Köszönöm a válaszod neked is! Akkor ezzel még várok egy kicsit. :) Csak a szülőket nehéz meggyőzni erről, hogy már nem úgy mennek a dolgok, mint 25-30 éve...
2016. júl. 18. 10:24
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem is kell meggyőzni őket.

Te neveled a gyereket, nem? ;)

2016. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
még a tisztán tápszeres babáknál is négy hónapos kor után javasolják elkezdeni a hozzátáplálást, plusz még az orvos, védőnő is ezt tanácsolja, imádom anyukámat, de ebben a kérdésben biztos nem hallgatnék rá :-)
2016. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Én 30 éve születtem és most várom a babámat. Saját édesanyám elismerte, hogy anno fele ennyit nem mondtak nekik az orvosok, nem volt ennyi vérvétel, ultrahang sem (ami állítólag anno nem volt ennyire fejlett sem) és sokszor csodálkozik, hogy mik vannak már. Pedig nem annyira idős még, hisz csak 50 éves.

Véleményem szerint a babákról is sokkal kevesebbet tudtak anno és mint kiderült, nagyon sok olyan gond lehet a korai hozzátáplálásból, ami csak később, akár felnőtt korban jön elő.

Szerintem érdemes megvárni a javasolt időpontokat, mert valószínűleg nem véletlen bizonyított orvosilag. Nem azt mondom, hogy könyből kell gyereket nevelni, de egy orvos valószínűleg nem viccből mondja el, mit hogy kell egy pici gyerekkel. Eéren azt gondolom, nekik is nagy a felelősségtudatuk, mivel elég kmolyan számonkérhetők ők is.

Szóval a Te gyereked neveld úgy, ahogy Te a legjobbnak látod, ne tizen, huszonéves "tapasztalatokra" hagyatkozz.

2016. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen én is imádom anyukámékat, de tudom, hogy csak jót akarnak, de most már másképp mennek a dolgok. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 18. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!