Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor hagyható el teljesen az...

Mikor hagyható el teljesen az anyatej/ tápszer a babák étrendjéből? Illetve mikor váltja ki azt a tehéntej? Mikor vezettétek be a tejtermékeket és milyen rendszerességgel fogyasztja a gyereketek? Milyen fajtát adtatok neki először?

Figyelt kérdés
2016. júl. 24. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

úgy fogalmaznék, hogy kb. három éves korukig szükségük van tejalapú táplálékra. Féléves korig ezt vagy kizárólag anyatej vagy kizárólag tápszer kellene, hogy biztosítsa (ha nincs anyatej), utána hozzátápláláskor jöhetnek a tejpépek pl. Egyéves kor előtt ne adj neki tehéntejet, mert allergizálhat, de pl. bébipapiban adhatsz neki joghurtot, sajtot, túrót (ne sokat egyszerre, vagy ne túl gyakran).


Kb. 7-8 hónapos lehetett, mikor először adtam neki bébipapiban tejterméket. Nem viszem túlzásba, majd egyéves kora után sűrítem, meglátjuk. Azt hiszem, a sajtdarabos bébiétel volt az első tejtermékes cucc.

2016. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Féléves korig ezt vagy kizárólag anyatej vagy kizárólag tápszer kellene, hogy biztosítsa"


Bocsi, ezt úgy értem, hogy persze a kettő együtt is mehet, ha pl. nincs elég anyatej, adhatsz neki tápszert kiegészítésként, a lényeg, hogy semmi más, hozzátáplált ételt még ne kapjon, pl. bébipapit, gyümölcsöt stb. még ne!

2016. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiam 8 hónapos korában vezettem be a tejterméket, túróval és sajttal (4 hósan kezdtem kóstoltatni).

És fokozatosan kapott joghurtot, majd kefirt is. 1 éves korában a tápszert tejitalra váltottuk (ugyanarra a márkára). 22 hónaposan vezettem be a tejet. Először kecsketejet, majd tehéntejet (házi friss).

2016. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

nekem egy eves koraig szopizott, aztan azt mondta a vedono h nyugodtan vezessem be a tejet, de mivel abban nincs annyi vitamin mint a tapszerben, ezert adjak neki tapszert is...igy aztan ket eves koraig kapta reggel a tejet, este a tejitalt (tapszert). eloszor mindig a tapszerhez adtam kis tejet, naprol napra tobbet, kb ket het alatt mar ures tejre csereltuk a reggeli tapszert...aztan ugy 1,5 eves koratol mar az esti tejitalba is tettem tejet kb fele fele aranyban...msot meg 2 eves mint irtam most mar csak tejet kap. 3,5%os Cserpes, vagy hazi kecsketej ismerostol, esetleg mizo fekete 3,5%os vagy a Spar zold dobozos bio 3,5%os teje...de jellemzoen inkabb a cserpes vagy a kecsketej.

hazi tehentej is jo csak itt nincs megbizhato forrasom ra, azert nem szoktam azt venni.

2016. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!