Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves szopis babámnak kell...

1 éves szopis babámnak kell tehéntejet adni?

Figyelt kérdés
Vagy, amíg szopizik fölösleges? Vagy hogy és mikor kell adni? Hígítva? Pohárból való ivásra szoktassam vagy cumisüvegből, vagy csőrösből? Később ez legyen az elalvós itókája? Szeretnék még sokáig szoptatni és ő is igényli csak nem tudom más hogyan csinálja ezt a tejes sztorit :))))))

2012. aug. 20. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem kell neki adni tejet, ha szopizik még. Inkább szoptass. Nálunk nincs elalvós itókája, vacsora után fekvés és kész. Reggel van kakaó. Én sajnos csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, ezért 1 éves kora után kapott tejet, 15-16 hós kora környékén hígított házi tehén tejet. Most 26 hós és tejallergiás. Szóval szerintem, ha nem kell ne adj neki.
2012. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze, ugyan úgy, mint eddig..
2012. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia!nekem 16 honapos a lányom még szoptatom!Én 12honapos korátol adom neki este a tehéntejet eddig foraltam most már nem este csak azt iszik egy üvegel 2kk kanál cukoral ezt a doktornö mondta rakjak bele neki nappal meg délután még többször szopizik
2012. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz a gyerek tejallergiás mert kap tehéntejet,szerintem meg adj neki hogy hozzászokjon úgysem fogod gondolom már túl sokáig szoptatni.
2012. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NEM kell neki adni.Még kicsi hozzá. Szerintem másfél éves kor előtt semmiképp ne adj neki ill. amíg szopizik egyáltalán nem kell neki.Fedezi az anyatej a szükségleteket.

Nyugodtan szoptass még nagyon sokáig, akár 2 éves koráig vagy még tovább.sokkal értékesebb anyagokat tartalmaz, mint a tehéntej.

Én az első babámat 15 hónapos koráig szoptattam, ő még szopizott volna csak sajnos kórházba kerültem.És 19 hónaposan kapott először házi tehéntejet.Cumisüvegből kapta reggel-este.

Most 9,5hós a 2.babám remélem őt legalább 2 éves koráig fogom tudni szoptatni.

Sok sikert és hosszú szoptatást kívánok!

2012. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még nem tartok itt, de ugy tervezem h fogok adni neki.Amugy is keveset isznak meg belőle a gyerekek(van aki egyáltalán nem), szép fokozatosan lehet adni neki. Persze előnyt élvez majd továbbra is a szoptatás.
2012. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Naa! Írtam, hogy még sokáig szeretném szoptatni, akár 2 éves koráig is! De a kettő tudtommal nem zárja ki egymást :)))

Nagyon sok 2,3,4 éves van a környezetemben, akik egyáltalán semmilyen tejterméket sem akarnak elfogadni, nem hogy tejet. És, azért míg még gyerekek, nagyon fontos lenn, hogy egyenek tejtermékeket, ha nem érzékenyek rá. Csak ezért kérdeztem, hogy mi a helyes szoktatás. Nem nagyon szeretném cumisüvegre szoktatni, de, ha ez az ára a későbbi tejivásnak....:))))



Köszi mindenkinek! :)

2012. aug. 21. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!