Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg a túró rudi miatt lehet?

Tényleg a túró rudi miatt lehet?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám. Tudom, nem kellett volna neki adni. A csokit leszedtem róla de azért maradhatott rajta valamennyi. Ezután az ebéd elfogyott még, de másnaptól nem szívesen ette már a főzeléket. Tegnap és ma már egyáltalán nem kellett neki. :/ igaz sose szerette ha sok a krumpli benne de ezzel az aránnyal (kb harmada krumpli) még szívesen ette. Azóta nem kapott rudit. Tényleg lehet ez a ruditól? Visszaáll a rend? Kérlek ne kritizáljatok, tudom, hogy hiba volt.

Fogzik is egyébként de a gyümölcs változatlanul csúszik azóta is.

A tápszerrel is gondok voltak hetekig, ahogy ez megoldódott magától, úgy változott most erre a főzelék ellenességre.


2016. júl. 26. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Jól értem, a krumpliba keverted a túró rudit? Vagy mi van?
2016. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A rudit nyilván nem, magában adtam neki. A krumplit más zöldséggel szoktam adni ebédre. Csak azért írtam, mert ha a harmadánál több krumpli volt bármiben is, úgy már nem kellett neki, tehát nem szereti amúgy sem. Viszont bármit szívesen evett ha max harmada volt krumpli.
2016. júl. 26. 13:35
 3/15 anonim ***** válasza:

Sztem nincs osszefugges.


Lehet fogzik vagy csak szimplan nem kivanja.

2016. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

1. Semmi baja nem lesz a túró ruditól, főlrg ha még a csokit is leszedted. Èn is adok 10 hónapos lányoknak, heti 1szer kb én le se szedem a csokit. Ennyi nem árt meg. Nem emiatt nem eszi meg a főzit.

2. Minden nap minden ebèdjébe raksz krumplit? Anélkül is lehet fözeléket csinálni.

2016. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tiszta zagyvaság ez amit írsz!!

Az a kérdés, hogy a túró rudi miatt nem eszi vajon a babád a főzeléket?

2016. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen az a kérdés miért nem eszi a főzeléket. Van itt verzió egy pár, pl a túró rudi, mivel előtte nem sok édeset kapott, sőt. Furcsa volt, hogy az édes gyümölcs még jó, a főzelék már nem és ilyen hirtelen. Attól féltem innentől csak az édesebb kell majd. Vagy hogy még jobban megutálta a krumplit (függetlenül a ruditól) mivel eddig se szerette magában vagy ha sok volt belőle.


Igen vagy krumplit vagy rizset (és húst) minden főzelékve adok de főleg krumplit mert nagyon jó étvágyú egyébként, ezek nélkül 1,5-2 órával később újra enne.


Közben úgy néz ki a bébiételes főzelék már finomabb neki, az kell. Krumplival is. És az se édes. Talán csak kicsit több zöldfűszerrel fogom megpróbálni, mert eddig alig mertem rakni a kajájába. (Ugyanúgy cukkini - sértéshús volt, mint amit én csináltam, mivel az első üveg után kért még mert csak 160 grammos, a másodikba tettem krumplit, hátha és megette.)


Igen fogzik, egész hónapban, az előző 3 előbújt foggal még ette, ezért elsősorban nem erre gondoltam főleg mivel a gyümölcs az jó továbbra is. Most meg a bébiétel is.


Ilyen tapasztalata van valakinek, hogy néha kap bébiételt a baba és innentól a kevés fűszeres kaja nem kell neki? Végülis eléggé logikusnak tűnik, remélem csak erről van szó.

2016. júl. 26. 14:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A túró Rudinak ehhez semmi köze, de miért kell szerencsétlen gyereknek minden nap krumplit enni? Egyáltalán nem egészséges emészthetetlen keményítő az egész
2016. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De ti mivel sűrítitek be a főzeléket a babátoknak?

Én is mindet krumplival, nyilván nem sokkal, de mi mással lehetne még?

2016. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Zoldseget megparolom es leturmixolom. Minek ehhez minden nap krumpli? Egy heten 1-2 szer boven eleg !
2016. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gondolom a te babád 300 gramm zöldséggel simán elvan akkor 3 órát. Az enyém is 250-el ha van benne krumpli, de ha nincs, 300 gramm alatt elégedetlen, 1,5-2 óra múlva meg éhes. (De volt mikor túl vizes maradt a főzőtök és kevés volt benne a krumpli és kérte a többit 2 órával később. Nem akartam elhinni hogy éhes mert 300 grammot evett de csámcsogott, itatópoharat eltolta szóval eléggé nyilvánvaló volt.) Mindig is sokat evett egyébként is nagyon mozgékony baba és nagyon jó étvágya van, pl itt ti sokan adtok beba tápszert, az én babám köszönte de 3 hónaposan se lakott jól vele (200 milivel), csak írtam egy példát. A párolt cukkini meg pl nem adható neki magában mert tiszta víz és szerintem nem tudna annyit enni belőle, hogy elég is legyen. De egyébként sem ez volt a kérdés, néha sűrítek sinemillel is vagy rizzsel mint írtam, nem adok krumplit mindennap. A rizset meg semmivel nem gondolom jobbnak a krumplinál.


Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 26. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!