Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez a tehén tej ügy?

Hogy is van ez a tehén tej ügy?

Figyelt kérdés
Ha 3 éves korig nem ajánlott tehéntejet adni a gyerkőcöknek akkor mivel helyettesíthetem ? Ez azt jelenti hogy se vaj ? Se túró ? Se joghurt ? A gyerekital oké mert megissza pohárból tej helyett. Viszont miből lehet csinálni tejbegrízt? Tejberizst ? Sajtos-tejfölös tésztát ? Kecsketej esetleg ? Úgy tudom az áll legközelebb az anyatejhez összetevőit tekintve...Tapasztalat?

2015. ápr. 2. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

3 éves korhatárt még nem hallottam, csak a másfelet.

De erre itt úgyis annyira ellentmondásos válaszokat fogsz kapni,hogy ihaj.

Amig fel tudod iratni a tápszert az orvossal, addig tejbregrizt abból is tudsz csinálni.

Nem hiszem hogy a vaj vagy tejföl nagyon ártana neki.

2015. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
fúj sajtos tejfölös tészta tényleg milyen lenne tápszerrel :s én úgy tudtam,hogy magát a tehéntejnek az ivását kell kitolni 3 évre,de azt se kötelező addig,2 évesnek is lehet adni. sajtot túrót 8 hónaptól,tejfölt 10hónaptól. ha laktózérzékeny van laktózmentes tejföl is. ezek a táblázaton vannak,amit kaptam a hozzátáplálásról.
2015. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én mandula tejet adok ivóitalnak / kakaó /. Különben minden mást adok neki. Azért ezt adom mert hajlamos a hörghurutra és a gyerekorvos ezt ajánlotta. Úgy néz ki, hogy bevált. 3 éves koráig nem adtam tehéntejet, most már 5 lesz.
2015. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én nem pörögtem rá ennyire (nálunk nincs szerencsére allergiás a családban). Kb. 15 hónapos korában adtam a lányomnak sima, bolti tejet, szépen fokozatosan bevezetve (először főzelékeket készítettem belőle kis adagokban).

A túrót, joghurtokat, sajtokat már 8-10 hónapos korában kapta.


A tej amúgy helyettesíthető. Ezt találtam pl.:


Tej-helyettesítő készítmények:


speciális tápszerek

növényi „tejek": (csak 1 éves kor felett fogyaszthatók)

rizstej:

- kalciumban gazdag, de egyéb összetevőkben szegény

- nem tartalmaz komplex fehérjét

- kevésbé jó ízű

zabtej:

- alacsony a fehérje- és zsírtartalma

- kalciumot és komplex fehérjét nem tartalmaz

- kevésbé jó ízű

mandulatej:

- magas a fehérje- és kalciumtartalma

- nagyon alacsony a kalóriatartalma

- nem tartalmaz komplex fehérjét

- közepesen jó ízű

kókusztej:

- magas a fitinsavtartalma

- nem tartalmaz komplex fehérjét

- a tejszín és a tejföl helyettesítésére alkalmas

- jól felhasználható gyümölcslevesek, mártások ízesítésére

[link]

2015. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
nyugodtan adhatsz neki tehéntejet 1-1,5 éves kor után.
2015. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A tejtermékek más kategória. Mert az feldolgozott tej.

Én a sajtot, túrót 8 hónaposan vezettem be, aztán mindent fokozatosan.

De a tehéntejet csak 20 hónapos korában. Addig tejitalt kapott.

Szóval joghurtot, tejfölt, túrót... nyugodtan adhatsz.

2015. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2/6-os hol láttad hogy azt irtam,hogy sajtos-tejfölös tésztát tápszerrel?

Tejbegrizt irtam tápszerrel...

2015. ápr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én 1 éves kort hallottam (a védőnőtől), hogy addig nem javasolt a tehéntej. Mondjuk az én két éves lányom amúgy sem igen issza meg, hiába adok neki. Az ivójoghurtot viszont szívesen elkortyolja, és szereti a sajtot, túrót is.
2015. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A tejipari termékek más kategória. A férjem tejérzékeny és a savanyított tejtermékekre nem érzékeny. Ehet: kefírt, joghurtot, túrót, de a tejföltől és a tejtől nagyon rosszul lesz. A kislányom 11 hónapos savanyított tejtermékeket bevezettem, de a többivel várok, míg az egy évet be nem tölti. Tejjel én kivárom a 3 évet, mert látom, hogy a férjem mennyit szenved, ha nem tud ellenállni egy pohár tejnek. A tudósok most azt mondják, minél később vezeti be az ember a tejet, azzal valamennyire kivédhető a laktózérzékenység.
2015. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
16%
Az én kislányom már fél éves korában tehentejből készült tejbegrízt evett, aztán 1 éves korától már minden este megivott kb 2 dl tejet. Pedig nem vagyok régimódi anyuka vagy mi, mert akkor voltam 22 éves most vagyok 25. Szóval szerintem nyugodtan adhatod a gyerekednek csak forrald fel előtte.
2015. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!