Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hós babának lehet almát...

6 hós babának lehet almát háztartási keksszel keverni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi kekszet tegyek bele? Ha nem, mikortol lehet kezdeni?
2016. júl. 27. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mert a háztartási kekszben van cukor.

Vegyél neki olyan kekszet, akár babakekszet, amiben nincs cukor, és akkor azt belekeverheted. ILyenkor már javasolják a glutén bevezetését.

A mennyiség attól függ hogy mennyit szokott enni egyébként is, illetve hogy milyen állagúra akarod csinálni a kajáját. Szerintem nem kell bele sok egy 6 hónaposnak, fél vagy 1 keksz elég.

2016. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi :) nekunk epp daralt haztartasi keksz van itthon, kulfodon lakom, itt nincsen babakeksz sajnos :/ sot haztartasi sincs, ez is otthonrol lett hozva.
2016. júl. 27. 13:41
 3/7 Eszter76 ***** válasza:
61%

A legújabb irányelvek szerint a glutént 6 hónapos korban az első ételek között célszerű bevezetni.


Persze, hogy hogyan, az nagyban függ attól, hogy az anyuka és/vagy a család mennyire követi a régi vagy új előírásokat. :-) Az enyémek 6 hónaposan már lazán ettek húslevesből kivett répát csirkével és normál (tudom, tudom, cukros meg minden) babapiskótát is, háztartási kekszről nem is beszélve. (Na, ezért most jól lepontoztok. :-D)

Annyi cukortól, amennyi 2 szem kekszben van, nem lesz semmi baja. :-) (Megjegyzem a védőnői előírásokban is a háztartási keksz szerepel, mint ajánlandó "étel" a glutén bevezetésére...)


DE - tessék 3 variáció, hogy kiválaszthasd azt, ami SZERINTED (és a védőnőd szerint) legjobban megfelel nektek. :-)


1. a lazább felfogás:

1 közepes méretű egész almához 2 db háztartási keksz vagy 1 db babapiskóta. Ha túl sűrűnek találod, vagy nehezen nyeli a baba, akkor 100%-os (olyan nyomós, frissen préselt) almalével vagy vízzel hígítható.


2. a közepesen laza felfogás:

1 közepes almához speciális, babáknak készült cukormentes babakeksz vagy babapiskóta (szükség esetén ugyanúgy hígítva, mint 1. esetben).


3. a nagyon előírásos felfogás:

1 kanál nagyon apró szemű zabpelyhet egy kevés 100%-os (frissen préselt) almalébe 1 órára beáztatni (úgy, hogy ellepje - a zabpehely megszívja magát és megpuhul), utána ezt lehet a reszelt almához hozzákeverni.

2016. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen gyakran van mód "otthonról" alapanyaghoz jutni, ha viszonylag sűrűn, akkor vetess magatoknak Detki Cukor Stop háztartási kekszet, én ezt adok a féléves babámnak néhány hete. Lidl-ben vettem kb. 150 Ft a 20 deka, szóval olcsó is. Tartalmaz búzakorpát is, ami jó, hogy nem csak fehérlisztből áll. Másfél kekszet turmixolok össze őszibarackkal, almával, vagy ezek keverékével. Kezdetnek fél keksz, aztán egy.
2016. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek azzal, aki azt írta,hogy felfogás kérdése! :)

Az első Fiam is háztartási kekszet kapott (doki ajánlotta), de alig-alig mertem neki adni. Most 4,5 éves és a cukorbetegséghez köze nincs, sőt 2-3 naponta egy túró rudi elég neki. Viszont nála még annyira féltem, hogy közel egy évesen kapott levesben főtt zöldséget. Inkább kotyvasztottam.

A Kicsi most 9 hónapos, neki már simán adtam a háztartási kekszet (nyilván mértékkel, keverve gyümölccsel), a levesből simán kiveszem a zöldséget és odaadom, leveslevét kanálból szürcsöli, és már kiflicsücsköt is rágcsál! :) Nincs baja tőle!

2016. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább, mint babapiskótával, hiszen az tojást tartalmaz. (Lehet nem mind de jól meg kell nézni) Egyébként tényleg háztartási keksz a védőnői ajánlás, nekem is ezt mondta a miénk. Csak én 7 gabonás péppel vezettem be a glutént. Meg az enyém tejallergia gyanús volt és semmit nem adhattam neki, ami nyomokban tartalmazhat tejet, mint pl háztartási keksz vagy kb az összes babakeksz.
2016. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem amit írtok hogy nem számít hogy cukor van benne.

De igenis számít. Egy 6 hónaposnak még 1 db háztartási kekszben lévő cukor is sok. Nem egy felnőttről beszélünk aki megeszik 1 db kekszet, ezt ne felejtsétek.

De minek adnék neki cukros kekszet mikor adhatok cukor nélkülit is? Ez a lényeg! Ennyivel mindent cukrozhatnék neki.

És igen, tudom hogy a védőnő által adott papíron is háztartási keksz van de az baromság, lehet kapni cukor nélküli kekszet, aki kicsit is odafigyel mit eszik a babája, inkább azt ad, szerintem.

A cukor egyértelműen nem ajánlott 1 éves kor előtt, semmi szüksége rá egy babának. A gyümölcs úgyis édes.

2016. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!