Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kaphat a baba a mi...

Mikortól kaphat a baba a mi ételünkből kivett (nem eltérően fűszerezett! ) répát, krumplit, husit?

Figyelt kérdés

Hol van ez leírva? Tudnátok cikket linkelni? Meg szeretnék győzni valakit a családból, aki mindig erősködik, hogy ne főzzek külön a 6 (!) hónapos babámnak krumplit, répát, husit, tökéletes a gulyáslevesből, húslevesből kivett is, hadd ismerkedjen az ízekkel. Szerintem meg az sós, olajos, stb. neki.


Nem fog kapni természetesen, mert mi szülők nem látjuk így jónak, de szeretnék véget vetni az örökös győzködésnek. Tudom, hogy a szándék jó, nem is akarom az illetőt megbántani, meggyőzni szeretném.


2016. júl. 29. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kb annyi esélyed van meggyőzni, mint egy alkoholistát arról, hogy nem jó a pia
2016. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? :(
2016. júl. 29. 10:03
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kell meggyőznöd senkit. Ne dumáljon bele, a te gyereked, te tudod, hogy mi a jó neki.
2016. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1 ves korátóadtam neki. előtte mindig csak a végén fűzereztem a levest, pörköltet, stb, így max kicsi sót kapott (de azt is csak úgy 8 hónapos korától, 6 hónaposan még sózás előtt szedtem ki az övét), mert kivettem korábban az övét. tehát ezért nem kell külön főzni, csak kicsit máshogy :)
2016. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Ez meg milyen kérdés?Egy 6 hónapos gyereknek így kell kivenni képzeld el.De te gondolom ennyi idősen a pacalpörköltet etted kólával.Ennyi esze hogy lehet valakinek.
2016. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
ötöske fuss neki még egyszer, szövegértelmezési gondjaid vannak
2016. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy éves koráig külön főztem a gyerekeknek, vagy pl. sokszor volt olyan, hogy megfőztem üresen brokkolit-krumplit-hagymát, kivettem a baba adagját, és a maradékot turmixoltam tejjel-fűszerekkel, és mi krémlevest ettünk.

Se a nagyszülők nem értették, se a 10 évvel idősebb sógornőm, de pont letojtam.

A kedvenc érvem a családtól az volt, hogy szegény gyerek, ÉN SEM enném meg azt az ízetlen vackot. A baba meg kétpofára tolta befelé... :D

Szóval ne erőlködj, nem fogod meggyőzni, hagy a fenébe, etess ahogy jónak látod, a te gyereked, a te dolgod.

2016. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

körülbelül 8-9 hónaposan már vettem ki neki húslevesből, de akkor abban nem volt bors...

a só ilyen nagy melegben szerintem nem is volna gond, de olajat csak 7-8 hónapos kortól ajánlanak bevezetni, mert hajthatja a pociját, így egy jó zsíros gulyásból, ami még ráadásul fűszeres is, tuti hogy nem venném ki...


én egyébként úgy csináltam az ilyen leveseket, hogy amikor már a hús zöldségek megfőttek, kivettem neki a cuccost és csak utána tettem bele a borsot, pirospaprikát, leveskockát, sót és társait....nyilván olaj így is került rá de az annyira elenyésző, szerintem az nem volna baj... meg nyilván nagyanyáink sikítanának hogy ezek a fűszerek csak a végén kerülnek bele, hogy az nem ugyanaz mint ha elejétől vele fő, lehet hogy így is van, én nem éreztem különbséget.

2016. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírva én sem láttam még sehol az erre vonatkozó ajánlást. Nálunk a védőnő nyolc hónapos kortól ajánlotta, hogy kóstoltathatjuk vele a mi ételünket is, pl. a paprikás krumpliból egy-egy krumplidarabot.
2016. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!