Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor váltottatok ki 2 étkezés...

Mikor váltottatok ki 2 étkezést a babátoknál?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint 8 hónaposan már átlagosan 3x esznek ételt a babák (nem anyatejet). Nekem olyan gyorsnak tűnik ez :D nemsokára 7 hós az én babám, és most kezdtem el egy teljes étkezést kiváltani.


A zöldséget nehezebben fogadta a ti babátok is, mint a gyümit? Ha igen, ez később változott? Alig akar zöldséget enni :(


2016. aug. 6. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Öt hónapos korában kezdtem kóstoltatni, 7 hónapos korára 3 étkezés ki volt váltva, 8 hónaposan már a reggeli is. De ez nem a jelenlegi nagykönyv szerinti hozzátáplálás, hanem saját elgondolás, én különböző okokból így láttam jónak mindkettőnknek.
2016. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem mindegyik gyerekemnél, 8 hónaposan már minden étkezés ki volt váltva. Csak este szopiztak még.
2016. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még annyit: hogy 8 hónaposan már ettek mindent, zöldségeket, főzelékeket, húsokat, gyümölcsöket is.
2016. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Egyik étkezés sincs még teljesen kiváltva. 11 hónapos, sűrűn cicizik, éjjel is. Amíg van tejem, és be nem tölti az egyéves kort, nem is akarom kiváltatni egy étkezését sem, különben más, tejalapú étellel kellene pótolnom, a cici viszont kiváló étel, jó fogzási kínokra is, altató hatású, sóval annyi előnyös tulajdonsága van, hogy amíg lehet, szoptatom.
2016. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szerintem az, hogy mennyire lehet változatosan etetni egy babát, függ attól is, hogy mennyi foga bújt már ki, mert hiába adsz neki darabos ételt, ha kora alapján már megérne rá - ha nincs még annyi foga, hogy elrágja, csak öklendezni fog tőle, vagy pedig órákig nyammog egy falaton. Ennek pedig nem sok értelme van.
2016. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én babám is 7 hónapos, az első étkezést váltjuk ki hamarosan, egyenlőre nem is tervezek többet
2016. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

11,5 hónaposan még 90 %-ban tápszeres. Most jött ki az első foga, darabost még visszaköpi. Ízekkel ismerkedik, de semmiből nem eszik mennyiséget.

A mai nap üdítő kivétel volt, megevett kb. egy bébiételüvegnyi házi kosztot ebédre.

2016. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az en babamnal nincs baj az evessel, szeret enni, es megeszik egy adagot altalaban mindig. Utana nem ehes 3-4 oraig. Bar ha nem nagyon izlik neki amit kap, akkor csak fel adagot eszik meg, es 2 ora mulva cicizik.
2016. aug. 6. 21:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel, simán lehet, hogy a kánikula miatt nem eszik annyit. Enyám van, hogy dögmeleg napon szinte csak cicizik, ez nem jelenti azt, hogy visszafejlődne :)Mint ahogy nálunk, felnőtteknél is így van: egyik nap szomjasak vagyunk inkább, és alig eszünk, másnap meg bezabálunk.
2016. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8,5 hónapos korában. Nehezen indult a hozzátáplálás és 7 hónapos elmúlt mire sikerült kiváltani az első étkezést. Havi 1-el ugye 8 hónapos kora után kezdtem el a következőt és most 10 hónapos korában a harmadikat. Nem sietek, ő érzékeny pocakú, nem hiányzik újra a hasfájás csak azért, mert túl hirtelen van minden. Nyugodt, jó alvó, kiegyensúlyozott baba úgyhogy nem hinném, hogy le lennénk maradva, bár most 10 hónaposan ébredt éjjel enni és megoldódott a harmadik étkezés kiváltásával, de neki legalábbis 8 hónaposan biztosan nem volt igénye még a 3.
2016. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!